1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 50 YIL SONRA BULUŞTULAR
50 YIL SONRA BULUŞTULAR

50 YIL SONRA BULUŞTULAR

Şefler Pastanesi’nde dün, oldukça özel bir buluşma yaşandı. Yaklaşık 50 yıldır bir araya gelemeyen Lefkoşa’nın Reşadiye Sokağı sakinleri, yarım asrın ardından ilk kez bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Reşadiye Sakinlerinden Emete Altuner&

A+A-

 

Şefler Pastanesi’nde dün, oldukça özel bir buluşma yaşandı. Yaklaşık 50 yıldır bir araya gelemeyen Lefkoşa’nın Reşadiye Sokağı sakinleri, yarım asrın ardından ilk kez bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Reşadiye Sakinlerinden Emete Altuner’in öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıya; yaşlısından gencine yaklaşık 60 kişi katıldı. Yarım asrın hasretini gidermek için bir araya gelen Reşadiye Sokağı sakinleri, eski günleri yâd ederek, birbirlerini yeniden tanıma ve sevgilerini paylaşma fırsatının tadını çıkardı.

EMETE ALTUNER: “MAHALLEMİ ÖZLEDİM.”

Reşadiye Sokağı sakinlerini bir araya toplamak adına uzun bir zaman ve çaba harcayan Emete Altuner, bazı günler on farklı kapı gezdiğini ve bu şekilde komşularını bir araya toplayabildiğini belirtti. Kıbrıs’ın dışında, İngiltere ve Almanya’da yaşayan komşularına da ulaşan Altuner, Reşadiye Sokağına büyük hayranlık duyduğunu ve mutlaka 15 günde bir gidip mahallesini ziyaret ettiğini sözlerine ekledi. Tüm Reşadiye Sokağı sakinlerinin tek bir aile olduğuna değinen Altuner, bundan sonra her yıl bu ailenin bir araya geleceğini ifade etti. 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler