1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 5. PULYA FESTİVALİ RESMEN BAŞLADI
5. PULYA FESTİVALİ RESMEN BAŞLADI

5. PULYA FESTİVALİ RESMEN BAŞLADI

Festivalin kültür sanat etkinlikleri kapsamında yer alacak konserlerde ağırlıklı olarak Kıbrıslı Türk sanatçılara yer verildi.

A+A-

 

 

Festivalin kültür sanat etkinlikleri kapsamında yer alacak konserlerde ağırlıklı olarak Kıbrıslı Türk sanatçılara yer verildi.

Festival kapsamında17-26Ağustos tarihleri arasında yer alan 5. Uluslar arası Aysergi Karikatürcüler Buluşması’na ise KKTC, Türkiye, Azerbaycan ve Kosova’dan  karikatüristler katılacak.

Festival programı, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren ve festival komite üyeleri Arif Albayrak, Sedat Kılıç, Bedia Balses  katılımıyla Salamis Bay Conti Resort Hotel’de düzenlenen basın toplantısında açıklanmıştı.

Festival 17 Ağustos akşamı saat 19.00’daki kortejin ardından saat 20.30’da Cumhurbaşkanı Eroğlu belediye başkanı Cemal Biren Milletvekili Arif Albayrak kurdeleyi keserek gerçekleştirdi. Törenin ardından Güney Kıbrıs’taki Boğaziçi (Aytotoro) ile Mormenekşe ve Yıldırım köylerini içeren siyah beyaz nostaljik fotoğraflardan oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi açılışı cumhurbaşkanı Eroğlu yaptı.

Saat 21.00’de ise 5. Uluslar arası Aysergi Pulya Karikatürcüler Buluşması Karikatür Ustaları Sergisi’nin açılışını yine Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yaptı..

Festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Biren '' tüm ekonomik zorluklara rağmen bu yıl yine geleneksel hale gelen festivalimizi yaşatmaya devam edeceğiz ,halkımızın sosyal faaliyetlerine katkı koymayı sürdüreceğiz' dedi.

EROĞLU “Ben ilk kez Yeniboğaziçi Pulya Festivali’ne katılıyorum gerçekten çok güzel bir festival gerçekleştiriyorsunuz tüm emeği geçenleri kutluyorum ayrıca beni davet eden belediye başkanına da teşekkür ediyorum özelliklede dr.Arif Albayrak’ın da bu etkinliğin içinde olmasından dolayı bu etkinliklerin çok renkli geçeceğinden eminim çünkü onun hayata bakış açısı esprilerle dolu mecliste de yaptığı espriler ile herkese bir şeyler anlatmaya çalışıyor. tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun”.

 Daha sonra gösterilere geçildi ve Çin Halk Cumhuriyeti’nden katılan göstericiler ile Yeniboğaziçi halk dansları gösteri sundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler