1. YAZARLAR

  2. Zeki Kayalp

  3. 5 Kasım millattır
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Yazarın Tüm Yazıları >

5 Kasım millattır

A+A-

5 Kasım Kıbrıs futbolu için bir millattır. Hasan Sertoğlu’na  kayıtsız şartsız destek verilmeli ve FIFA tarafından sunulacak öneriyi  beklemeli.  Bu süreçte bazı çevreler  önyargılı davranarak  mide bulandırsalar bile, Sertoğlu tüm kamuoyunun desteğini almıştır. Bu yüzden masa başında rahat olacaktır. Küçük kalalım ama hep bizim olsun,  ganimeti yağmalayalım mantığı ile her dönemde yaygara çıkaran bazı çevreler  mide bulandırsalar bile, artık susma vakitleri gelmiştir. Şu çok iyi bilinmelidir ki, bu ülke kimsenin babasının malı olmadığı gibi, yeni süreçte hiç kimse ama hiç kimse  Kıbrıs Türk gençliğinin önününü vatan millet edebiyatı ile kesemeyecektir. Yalana dayalı siyasetle bir yerlere varılamayacağını toplum anlamış, bu yüzden halk son dönemlerde  bu şovalyeleri  getirdiği gibi, götürmesini de çok iyi bilmiştir.
FIFA başkanı ile randevu almak her baba yiğidin hakkı değil. Kaldı ki, Avrupa futbolunun patronu da bu toplantıda yer alacak. Adamlar 2014 Dünya Kupası’nı, UEFA Avrupa Ligi’ni, Şampiyonlar Ligi’ni ve diğer organizasyonları  bir kenara koyup bizlere vakit ayırabiliyorsa, kara kaşlarına kara gözlerine yapmıyorlar. Demek ki, onlar da Kıbrıs futbolu için bir ışık görüyor. 
Unutulmaması gereken bir diğer konu, dünyada Birleşmiş Milletler’in foksiyonu ne  ise, futbolda da   FIFA ve UEFA’nın  konumu aynidir. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin adı bilinmezken, FIFA ve UEFA başkanının isimleri her ülkede bilinmektedir. Siyasi anlamda ha OBAMA ile görüştünüz, sportif alanda da BLATTER’le. Hiç farketmez.  İkisi de ayni değerde. Bu yüzden Sertoğlu ve ekibine bulunduğumuz her ortamda tam destek vermeliyiz. Vermeliyiz ki, yeni dönemde çocuklarımızı ülkemizde yaşanan kısır döngüden kurtarabilelim.  Kıbrıs Türk gençliğinin geleceği bundan böyle iki bilemediniz üç radikal siyasetçinin ağzında sakız yapılmamalı. Buna asla izin vermemeliyiz. Çünkü  Kıbrıs Türk futbolunun getirildiği noktanın en büyük suçlusu  onlarındır. Öyle, üç beş kulübe  “köpeğe kemik” atarcasına rant sağlamak adına verilen katkılar artık geçmişte kalmıştır.
En çok izlenen spor dalının patronları ile Kıbrıs futbolunu tartışmak bile başlı başına bir heycan, başarı ve mucizedir. Kıbrıs meselesi bile beni bu denli  heycanlandırmamıştı. 5 Kasım belki de Kıbrıs meselesinin önünü açacak unsur olacak. Gençliğimize dünyaya açılma şansı doğacak. Zaten son otuz yıl hep bu özlemle yaşamadık mı? İşte fırsat.  Bu yolun geri dönüşü olmamalı. Aksi halde şu anda yaşananların çok gerisine gider ve  voleybol, basketbol, sporun anası sayılan atletizimi bitirdiğimiz gibi futbolu da bitiririz. 
Şu soru hiç bir zaman benliğimizden silinmemeli. BİZ KİMİZ? Bu soruyu doğru yanıtlayan, doğru yolu da bulmuş demektir.
Haa... unutmadan söyleyelim. Bugün  Fenerbahçe Grundig erkek voleybol takımı  MAGEM FAMAGUSTA  aman çok pardon ANORTHOSİS FAMAGUSTA ile Limasolda karşılaşıyor. İlgilenenlere müjdem olsun. Anlayacağınız izlemeye devam!!!

Bu yazı toplam 1198 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar