1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. 5 fotoğrafçıdan, “Ustaya Saygı Duruşu”
5 fotoğrafçıdan, “Ustaya Saygı Duruşu”

5 fotoğrafçıdan, “Ustaya Saygı Duruşu”

“Altı Mevsim Geçti” adlı kitapta M. Kansu’nun haiku tarzı şiirleri ve 5 fotoğraf sanatçısının fotoğrafları yer alıyor

A+A-

55’inci sanat yılını kutlayan şair Mehmet Kansu için hazırlanan “Altı Mevsim Geçti” adlı kitapta yer alan fotoğraflar, önceki akşam Meclis Başkanı Sibel Siber tarafından Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenime açıldı.

5 fotoğrafçı, “Ustaya saygı duruşu” temasıyla, 55’inci sanat yılını kutlayan şair Mehmet Kansu için kitap hazırladı.

Yıltan Taşçı, Mustafa Evirgen, Ceyhan Özyıldız, Başar Taşlı ve Mustafa Müezzinoğlu’ndan oluşan fotoğrafçılar, kitapta yer alan fotoğrafları ayrı bir sergide fotoğraf severlerin beğenisine sundu.

“Altı Mevsim Geçti” isimli kitapta, Kansu’nun Haiku tarzı (geleneksel Japon şiir türü) şiirleri fotoğraflarla bütünleştirildi.

Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde önceki akşam 19.00’da Meclis Başkanı Sibel Siber’in de katılımıyla açılan sergide fotoğraf sanatçılarının kitapta yer alan 25 fotoğrafı yer alıyor.

Siber: “Üretim toplumların başarısını ve özgüvenini artırır”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber konuşmasında, Kıbrıs Türkü’nün, sanat ve sanatçıya büyük önem veren bir halk olduğunu dile getirdi.
Siber, 5 fotoğraf sanatçısının ustaları için ürettikleri kitabın önemine de değinirken, üretimin toplumların başarısını ve özgüvenini artırdığına dikkat çekti.

(BRT-tak)

Bu haber toplam 1047 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler