1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 5. AF 'SON AF'
5. AF SON AF

5. AF 'SON AF'

Tatar, çalışanların aftan yararlanarak kayıt altına girebilmeleri için yasal sorumluluklarını yerine getirmeleri yönünde işverenlere çağrı yaptı.

A+A-

 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, “Kayıt altında olmak bu ülke için çok önemlidir” diyerek, çalışanların aftan yararlanarak kayıt altına girebilmeleri için yasal sorumluluklarını yerine getirmeleri yönünde işverenlere çağrı yaptı.

Cumhuriyet Meclisi’nden önceki akşam geçen ve ülkede kaçak durumdakilere af getiren Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasası’nın bir fırsat olduğunu belirten Tatar, Vergi Dairesi’ne de talimat verildiğini ve bundan böyle bütün çalışanların kayıt altına alınması için gerekli işlemlerin ve bunların takibinin yapılacağını vurguladı.

Maliye Bakanı Ersin Tatar, yaptığı açıklamada, gelinen durumu “milat” olarak değerlendirerek, çalışanların sigorta yatırımlarının ve benzer yasal işlemlerinin yapılması konusunda işverene büyük sorumluluk düştüğünü vurguladı.

Bu affın son olduğunu ve bir kez daha böyle bir affın gündeme gelmeyeceğine da dikkat çeken Tatar, “Bunun bilinciyle hareket edilerek bu fırsatın değerlendirilmesi ve herkesin kayıt altına girmesinde büyük fayda vardır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 707 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler