1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 46 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
46 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

46 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı anaokul ve ilkokullarda yeni eğitim yılı bugün başladı.

A+A-

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı anaokul ve ilkokullarda yeni eğitim yılı bugün başladı.

Yeni ders yılı özel okullarda geçen hafta başlarken, devlete bağlı ortaöğretim kurumları da yarın yeni öğretim dönemine başlayacak.

Toplamda 46 bin civarında öğrencinin öğrenim göreceği 2012-13 Öğretim yılında, 4 bin 500 civarında öğretmen de görev yapacak. KKTC’de 113 okul öncesi ve ilkokul; 43 ortaokul ve lise; 86 da özel okul olmak üzere toplam 242 okul eğitim veriyor.

2012-13 Öğretim Yılı Akademik Takvimi’ne göre, İlköğretim Dairesi’ne bağlı okullarda yarı yıl tatili 31 Ocak 2013’te başlayacak ve 18 Şubat’ta ikinci dönem için ders başı yapılacak. İkinci dönemde ise, 7 Haziran’da ders kesimi;14 Haziran’da da karne ve ilkokul tamamlama belgesi dağıtımıyla tamamlanacak.

26 Ocak’ta Seviye Belirleme Sınavı (SBS)1. aşaması, 25 Mayıs’ta 2 aşaması; 8 Haziran’da da kolej giriş sınavı yapılacak.

Genel Orta Öğretim Dairesi ile Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı okulların akademik takvimine göre ise, ilk dönem 31 Ocak 2013’te tamamlanacak ve öğrencilerle öğretmenler 15 Şubat’a kadar yarı yıl tatili yapacak. 18 Şubat’ta başlayacak ikinci dönem, sınav ve törenlerin ardından 30 Haziran’da sona erecek.

BAKAN ATASAYAN’DAN OKULLARA ZİYARET...


Bu arada okullarda yeni ders yılı ilk zilinin çalmasıyla Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan bazı okulları ziyaret ederek öğretmen, öğrenci ve velilerle bir araya geldi, okulları gezdi ve durumları hakkında bilgi aldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 475 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler