1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '43’üncü madde uygulanır'
43’üncü madde uygulanır

'43’üncü madde uygulanır'

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Lefke Türk Spor Kulübü’nün Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurusu üzerine dün bir basın toplantısı düzenledi. Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda saat 16.00’da başlayan basın toplantısında KT

A+A-

Lefke’nin YİM müracaatı üzerine basın toplantısı düzenleyen KTFF, süreci açıkladı

 

“43’üncü madde uygulanır”

 

·        Sertoğlu: “YİM’e başvuruda, genel kurul kararı gerekir. Talimatnamemizde madde 43, biz yönetim kurulunun ne yapacağını söyler. Mahkemeye başvuran kulüpler yönetim kurulu kararı ile ligden çıkarılır”

 

·        “Tahkim kurulu çalışma ve kararları madde 43’e göre “izinsiz bir şekilde sivil bir merciye baş vurulursa takım ve yönetim kurulu ligden çıkarılır” ifadesi bulunuyor.

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Lefke Türk Spor Kulübü’nün Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurusu üzerine dün bir basın toplantısı düzenledi.

Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda saat 16.00’da başlayan basın toplantısında KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Asbaşkan Ali Karavezirler, genel sekreter Muharrem Özseyfiler ve yönetim kurulu üyeleri Enver Baturalp, Tolga Özçelik, Melahat İ. Atamtürk ve Turgay Çağer hazır bulundular.

 

LİGDEN ÇIKARTILIR

Başkan Hasan Sertoğlu, Yüksek İdare Mahkemesi’ne nasıl başvurulacağının talimatlarla belirlendiğine dikkat çekti.

“Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuruda, genel kurul kararı gerekir. Talimatnamemizde Madde 43, biz yönetim kurulunun ne yapacağını da söyler. Buna göre mahkemeye başvuran kulüplerin yönetim kurulu kararı ile ligden çıkarılır” şeklinde konuştu.

Tahkim kurulu çalışma ve kararları madde 43’e göre “izinsiz bir şekilde sivil bir merciye baş vurulursa takım ve yönetim kurulu ligden çıkarılır” ifadesi bulunuyor

“Lefke Yüksek İdari Mahkemesi’ne gidebilir, biz gidemez demedik. Ancak her şeyin bir yolu, yöntemi olduğu gibi uygulanması gereken talimatlar da var” diyen Sertoğlu “Bu talimatlar uygulanmadığı takdirde hiçbir yere varamayız” dedi.

Sertoğlu, son bir aylık süreçte bu konu hakkında yorum yapmadığını belirterek, gelinen bu noktada yorum yapmamanın elde olmadığını ve bu süreçten sonra kendilerinin talimatları uygulayacağını vurguladı.

 

SERTOĞLU BUGÜN MÜKELLEF’LE GÖRÜŞECEK

Başkanı Hasan Sertoğlu yarın saat 12.00’de Lefke Türk Spor Kulübü Başkanı Yıltaç Mükellef ile başkanlar düzeyinde bir toplantı yapacağını ve süreci ona da anlatacağını söyledi.

Cumartesi günü genişletilmiş bir toplantı yapılacağını, KTFF Yönetim Kurulu’nun 12 Temmuz Salı günü saat 17.00 toplanıp, kesin kararını vereceğini söyleyen Sertoğlu, “Bizler talimatları uygulamak için bu göreve geldik. Hiç kimse talimatların üzerinde değildir. Bizlere düşen de mevcut talimatları uygulamaktır” şeklinde konuştu.

 

43’ÜNCÜ  MADDE

Sertoğlu, ‘Tahkim Kurulu Çalışma ve Kararları madde 43, izinsiz bir şekilde sivil bir merciye baş vurulursa takım ve yönetim kurulu ligden çıkarılır’ der. Biz bu talimatları ve kuralları uygulamakla yükümlüyüz” dedi.

HER ŞEYİ BASINA AÇIKLARIM

Hasan Sertoğlu herhangi bir yerden telefon veya baskı geldiği takdirde basına her şeyi açıklayacağını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:

“FIFA ve UEFA’ya göre hiçbir takım sivil mahkemeye gidemez. Futbol Federasyonu çatısı altında bulunan her takım Futbol Federasyonu kanunlarını ve kurallarını kabul etmiş demektir. Yüksek İdari Mahkemesi’ne başvurabilmek için genel kurulda onay almak gerekir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 646 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler