1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 40 yıl sonra ‘çifte mutluluk’!..
40 yıl sonra ‘çifte mutluluk’!..

40 yıl sonra ‘çifte mutluluk’!..

Maliye Bakanı Ersin Tatar, 40 yıl sonra hem ilkokul öğretmeni Latife Yalyalı’ya hem de kendisini büyüten ablası Fikriye Hemşire (Yalyalı)’ya kavuştu.

A+A-

'ADRES Kıbrıs'ta okudu, 40 yıl sonra buluştu

 

40 yıl sonra ‘çifte mutluluk’!..

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, 40 yıl sonra hem ilkokul öğretmeni Latife Yalyalı’ya hem de kendisini büyüten ablası Fikriye Hemşire (Yalyalı)’ya kavuştu.
Geçtiğimiz hafta telefonum çaldı, telefonun ucundaki ses, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın Özel Kalem Müdürü Coşkun Bundak…
ADRES Kıbrıs’ta yayınlanan Fikriye Hemşire’nin röportajını okuyan Bakan Tatar’ın  Fikriye Hemşire’ye ulaşmak istediğini, ona büyük emekleri geçtiğini söylüyor.
Memnuniyetle yardımcı olup, geçtiğimiz Perşembe buluşmak üzere sözleşiyoruz.
Ben Fikriye Hemşire’ye daha önceden gidiyorum ve öğreniyorum ki Bakan Tatar, Latife öğretmenin de öğrencisiymiş, dolayısıyla Latife öğretmen de evde…
Hep gazetelerde, televizyonlarda gördüğü öğrencisi az sonra karşısında olacak Latife öğretmenin, Fikriye hemşire de heyecanlı…
Önceden ikram edilecek ceviz macunları da hazır edilmiş, Bakan Tatar’ın gelmesi bekleniyor.
Ve o an geldiğinde tüm yüzlerde bir tebessüm…
Bakan Tatar, 40 yıl sonra, “O benim ilk öğretmenim” dediği Latife öğretmenin elini öpüyor, ardından Fikriye Hemşire’nin…

***

ANNELİK YAPTI…

Maliye Bakanı Ersin Tatar, annesini çok erken yaşta kaybedince, Fikriye Hemşire’nin büyük yardımları ile büyümüş… Hem kendisine hem de abisine çok emeği geçmiş…

Daha 7 yaşında annesini kaybeden bir çocuğa sevecen kalbi ile Fikriye Hemşire hem annelik hem de babalık yapmaya çalışmış.

Ama araya yıllar girince, hayat onları başka yerlere savurmuş. Ve yıllar sonra Bakan Tatar, ADRES Kıbrıs’a, “Akıl Hastaları ile bir ömür” röportajını veren Fikriye Hemşire’nin izini bulmuş. Aynı zamanda ilkokuldaki ilk öğretmeni Latife öğretmenin…

ALFABEYİ ONDAN ÖĞRENDİM

“Alfabeyi ondan öğrendim” diye başlıyor söze Bakan Tatar, “Çok mutluyum, insanların çok paraları olabilir ama zenginlik bence budur” diyerek öğretmenine olan sevgisini sözcüklere diziyor.

Tatar, “Latife öğretmen çok güzeldi. Hepimiz ona hayrandık, yıllar sonra onu görmek beni çok duygulandırdı. Şu anki mutluluğumu kelimelerle tarif edemem” diyerek, ne kadar mutlu olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Latife öğretmen ise, “Çok akıllı bir öğrenciydi, zeki, fevkalade” diye tanımlıyor Tatar’ı ve “Okula geldiği ilk günü hatırlıyorum; elinde kayıt belgesi ile ‘babam beni sizin okutacağınızı söyledi’ dedi. Ve onu hemen sınıfıma aldım” hatırasını paylaşıyor.

Latife öğretmen, “Benim okuttuğum öğrencilerin çoğu bugün iyi yerlerde… Neredeyse hastanedeki bütün doktorlar öğrencilerimdi” diyor.

Tatar’a da dönüp, “Matematiğin çok iyiydi, zeki çocuktun” demeyi de ihmal etmiyor.

Güzel bir sohbet ile anılar canlanıyor, tanıdıklar ‘ne yapıyor’ diye soruluyor ve ayrılık vakti gelince eller öpülüyor, “Yine geleceğim” diyerek, Bakan Tatar 40 yıl sonra hem öğretmenine hem de “ bana analık etti” dediği Fikriye Hemşire’den ayrılıyor.

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, ilkokuldaki ilk öğretmeni Latife Yalyalı’ya 40 yıl sonra kavuştu. Gözlerdeki mutluluk hem fotoğraflara hem sözcüklere yansıdı.

 

“Bana analık etti” dediği Fikriye Hemşire’ye de kavuşmanın heyecanını yaşadı Bakan Tatar…

 

Bakan Ersin Tatar, bu buluşmanın gerçekleşmesine vesile olduğu için ADRES Kıbrıs ekibine teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler