1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 4 SORU İPTAL
4 SORU İPTAL

4 SORU İPTAL

Dürüst, dün yapılan 2011-2012 Öğretim Yılı 5’inci sınıf Seviye Belirleme Sınavı'na yüzde 72 oranında katılım olduğunu söyledi

A+A-

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, dün yapılan 2011-2012 Öğretim Yılı 5’inci sınıf Seviye Belirleme Sınavı (SBS)’ye yüzde 72 oranında katılım olduğunu söyledi.

SBS’nin dün yapılan birinci aşamasının ağırlığının yüzde 25 olduğunu ifade eden Dürüst, “Bu sınavdan sonra bir sınav daha olacak ve haziranda koleje giriş sınavı yapılacak” dedi.

Soruların 1 tanesinin hatalı, 3’ünün ise ikinci dönem konusu olması nedeniyle değerlendirme dışı tutulduğunu da belirten Dürüst, sonuçların www.mebnet.net internet adresinden aday numarasına göre öğrenilebileceğini yineledi.

Dürüst, orta dereceli okullarda “karne vermeme” eyleminin yeniden değerlendirilmesi için sendikalara çağrıda da bulundu.

Dürüst, “İlgili mevzuatlara göre öğretmenlerimizin öğrencilerimize okul idarelerine, notları gösterme ve verme asli görevleridir. Tüm öğretmenlerimizi daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz” dedi. 

 

 

 

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler