1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 38 YIL SONRA OYNADIKLARI SAHADA
38 YIL SONRA OYNADIKLARI SAHADA

38 YIL SONRA OYNADIKLARI SAHADA

Doğan Türk Birliği ile Türk Ocağı ile AEL futbol takımı veteranlarının futbol maçı, Leymosun’da eskiden Türklerin yaşadığı Türk bölgesinde bulunan zamanın 19 Mayıs Lisesi’nin bahçesindeki futbol sahasında oynandı. Yıllar önce Doğan- Ocak derbi

A+A-

 

 

 

Doğan Türk Birliği, Türk Ocağı Limasol takımlarının başarılı futbolcularından Tayfun Kurtarıcıoğulları ile Hasan Yeşilada, 38 yıl sonra doğup büyüdükleri ve futbol oynadıkları sahada mutlu anlar yaşadı

 

Çağın PLEVNE

 

Doğan Türk Birliği ile Türk Ocağı ile AEL futbol takımı veteranlarının futbol maçı, Leymosun’da eskiden Türklerin yaşadığı Türk bölgesinde bulunan zamanın 19 Mayıs Lisesi’nin bahçesindeki futbol sahasında oynandı. Yıllar önce Doğan- Ocak derbilerinin en ateşli maçlarının oynandığı sahada, cümbezlerin, gurtunyaların, tabutların, kravatlılar ve maunacıların meşhur olduğu sahada oynamanın heyecanını yaşayan oyuncularımız bölgeye ilk geldikleri anda duygusal anlar yaşadı. Oturdukları evleri, okudukları okulu, oyun oynadıkları parkı, büyüdükleri sokakları gören ve bu atmosferde maç yapmanın gurunu yaşayan veteran futbol takımımızın oyuncuları, yıllar önce büyüklerinin oynadığı ve her fırsatta anlattıkları maçları hayal ederek sahaya çıktı. Futbol oynadığı dönemlerde Doğan Türk Birliği ve AEL takımının unutulmazları arasına adını yazdıran Sevim Ebeoğlu’nun aracılığıyla düzenlenen maçı her ne kadar ev sahibi AEL kazansada karşılaşmada dostluk ön plandaydı.

 

NOSTALJİ YAŞANDI

Türk Ocağı’nın başarılı futbolcularından Tayfun Kurtarıcıoğulları ile Doğan Türk Birliği’nin başarılı futbolcularından Hasan Yeşilada 38 yıl sonra doğup büyüdükleri ve futbol oynadıkları sahada yeniden futbol oynamanın mutluluğu ve nostaljisini yaşadılar.

Doğan Türk Birliği/Türk Ocağı ile AEL veteran futbolcuları arasındaki karşılaşmanın rövanşı, 17 Ekim 2012 Çarşamba günü Girne’de oynanacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 533 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler