1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “300 kişinin işten çıkarılacağı yalan”
“300 kişinin işten çıkarılacağı yalan”

“300 kişinin işten çıkarılacağı yalan”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler’in iktidara gelmesi durumunda LTB’den 300 kişinin işten çıkarılacağı iddialarının gerçekliği olmadığını yineledi

A+A-

Kadri Fellahoğlu, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı’nın CTP-BG’de seçimlerin ardından 300 kişinin LTB’deki işine son verileceği yönde karar alındığı iddiaları üzerine, yazılı açıklama yaptı.
Ortaya atılan iddiaların kabul edilemez olduğunu söyleyen Fellahoğlu, “Yıllardır mensubu olduğum CTP-BG Parti Meclisi üyesi olarak açıkça söyleyebilirim ki, LTB ile ilgili böylesi bir konu Parti Meclisi’nde görüşülmemiştir” dedi.
İrsen Küçük’ün hem LTB’deki, hem de UBP’deki sorunların oluşumundan sorumlu olduğunu ifade eden Fellahoğlu, Küçük’ün erken seçimlere yönelik “iddia siyaseti” takip ettiğini savundu.
Kadri Fellahoğlu ayrıca, çalışan ve idarecilerle birlikte ortaya konan üstün gayret sonucu LTB’de normalleşme sürecinde yol almaya da başladıklarını kaydetti.
LTB’de kadrolama işlemleri ile disiplin suçu işlemiş çalışanlar dışındaki işten çıkarma işlemlerinin İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı altında oluşturulan İntibak Komisyonları tarafından yapıldığını vurgulayan Fellahoğlu, komisyonun Personel Dairesi, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı temsilcisi, Sendika temsilcisi, LTB Meclisi temsilcisi ve Belediye Başkanı’ndan oluştuğunu belirtti.
Fellahoğlu, “Bu süreçte belediye idaresinin hiçbir yetkisi yoktur” dedi.

Bu haber toplam 1407 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler