1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 3 SANIĞA ŞOK HAPİSLİK KARARI
3 SANIĞA ŞOK HAPİSLİK KARARI

3 SANIĞA ŞOK HAPİSLİK KARARI

Kadının cinsel tercih ve özgürlüğü ön plana çıktı.Irza tecavüz davasının 3 sanığına şok hapislik cezası. 8 YIL YATACAKLAR…. · Yargıç Nüvit Gazi’Sanıklar,belki de bu suçu bir daha işlemeyecekler.Mahkemelerin görevi toplumun moral st

A+A-

 

 

Kadının cinsel tercih ve özgürlüğü ön plana çıktı.Irza tecavüz davasının 3 sanığına şok hapislik cezası.

8 YIL YATACAKLAR….

 

·        Yargıç Nüvit Gazi’Sanıklar,belki de bu suçu bir daha işlemeyecekler.Mahkemelerin görevi toplumun moral standardını korumak,benzer suç işlemeyi düşünenleri caydırmaktır.Sanıklar,kişinin cinsel hak ve özgürlüğünü ihlal etti,onurunu kırdı’

 

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi,Gazimağusa’da 22 yaşındaki bir genç kızın zorla ırzına geçmek,doğaya aykırı cinsel ilişkide bulunmak ,alıkoymak ve müstehcen darp  suçundan yargılayıp suçlu bulduğu Abdullah Sakiner (28),Yıldıray Yınal(24) ve Enver Gök(28) le ilgili hapislik süresini dün açıkladı.Mahkeme,  cinsel tercih ve özgürlüğü ön plana çıkarırken sanıkları 8 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında meydana gelen olayda,sanık Gök,15 günlük arkadaşı olan genç kızı,geceleyin evinden arabası ile alarak Gazimağusa’ya  sanık Sakiner’in evine götürmüştü.Evde kızla rızası ile cinsel ilişkiye giren Gök’ten sonra ayni arabanın bagajına saklanarak Gazimağusa’ya gelen kızın eski erkek arkadaşı sanık Yınal ve evin sahibi Sakiner,balkondan içeri girerek zorla kızın ırzına geçmişlerdi.Sanıklar,ırza geçme görüntülerini de cep telefonlarına kaydetmişlerdi.

Sanıklar’dan Gök ve Yınal Mahkemede suçlarını kabul ederken Sakiner suçlamaları kabul etmemiş ve yapılan duruşma sonunda suçlu bulunarak mahkum edilmişti.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 967 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler