1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 3 MİLYON STG NEREDE?
3 MİLYON STG NEREDE?

3 MİLYON STG NEREDE?

LTB’nin Bakanlar Kurulu onayıyla ‘özel birinden’ 10 milyon sterlin borçlandırılması dün Meclis’te gündem oldu. Kalyoncu, 7 milyonu bakiye olan paranın 3 milyon Stg’nin nerede olduğunun açıklaması gerektiğine işaret ederken, C

A+A-

 

 

 

LTB’nin Bakanlar Kurulu onayıyla ‘özel birinden’ 10 milyon sterlin borçlandırılması dün Meclis’te gündem oldu. Kalyoncu, 7 milyonu bakiye olan paranın 3 milyon Stg’nin nerede olduğunun açıklaması gerektiğine işaret ederken, CTP Milletvekili Sonay Adem de Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun mal varlığının halen açıklanmadığını, ancak Eroğlu’nun mal varlığını çocuklarına dağıttığı bilgisini aldıklarını aktardı. Adem, Başbakan Küçük’e açıklama talebini yineledi.

“EROĞLU’NUN HESABINDAKİ 2 BUÇUK TİRİLYONLA İLGİSİ VAR MI?” Meclis Genel Kurulu’nda kürsüye gelen CTP Milletvekili Sonay Adem, LTB’ye borçlanılan 10 milyon Sterlin’in 3 milyonunun kayıp olduğunun söylendiğine işaret ederek Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun hesabındaki 2 buçuk trilyonla bir ilgisi olup olmadığını sordu. Başbakan İrsen Küçük ise iddianın araştırılacağını söyledi.

BAŞBAKANLIK DENETLEME KURULU VE MECLİS DİVANI’NDAN BİR ŞEY  ÇIKMADI…

Bir süre önce belgelerle birlikte Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun bir bankadaki iki buçuk trilyonluk hesabının gündeme geldiğini ve Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun görevlendirileceği ve araştırılacağının söylendiğini anımsatan Sonay Adem, ‘yetkimiz yoktur’ diyerek açıklamasız bırakıldığına işaret etti. Başbakan’ın işaret ettiği Meclis Başkanlık Divanı’nın da konuyu sürüncemede bırakarak Mal Beyannamesi’ndeki hesabın incelenmesini yapmadığını belirten Adem, LTB batmasıyla birlikte çeşitli iddiaların ortaya atıldığına işaret etti.

ADEM: “LTB’DE KAYIP 3 BİN STG, EROĞLU’NUN HESABINDA 2 BUÇUK TRİLYON…

LTB’nin borçlandığı 10 milyon Sterlin’den 3 milyon Sterlin’in kayıp olduğunun söylendiğini belirten Sonay Adem, bu 3 milyon Stg ile Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun hesabındaki 2 buçuk trilyon arasında bir bağ olup olmadığını sordu. Sonay Adem’in, Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun bu konuyu denetleyip çalışma yapıp yapmayacağını da sorması üzerine Başbakan İrsen Küçük de iddianın araştırılacağını söyledi.

 

Meclis Genel Kurulu’ndan notlar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1714 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler