1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '3 MİLYON STERLİNLİK' KAVGA BÜYÜYOR
3 MİLYON STERLİNLİK KAVGA BÜYÜYOR

'3 MİLYON STERLİNLİK' KAVGA BÜYÜYOR

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakan İrsen Küçük arasındaki 3 milyon sterlinlik kavga büyüyor!.. “Başka merkezler” neresi? BAŞKA MERKEZLERDEN DE KAMPANYA YAPILDI… 2010 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde LTB Başkanı Cemal Bul

A+A-

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakan İrsen Küçük arasındaki 3 milyon sterlinlik kavga büyüyor!..

“Başka merkezler” neresi?

 

BAŞKA MERKEZLERDEN DE KAMPANYA YAPILDI…

2010 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın Bakanlar Kurulu kararı ile borçlandığı 10 milyon sterlinin 3 milyonluk kısmı Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun seçim kampanyasında kullandığı iddialarını Cumhurbaşkanı Eroğlu yalanladı, “iddialar art niyetli” derken, UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, “başka merkezlerden de kampanya yürütüldü” dedi.

BU MEBLAĞIN ÇOK ALTINDA…

Küçük, 2010 seçimlerinde UBP Genel Sekreterliği olarak, seçim kampanyasını yürüttüklerini ve kendi kaynaklarını kullandıklarını ifade ederken,  “Parti merkezinden yürüttüğüm kampanyada partimizin harcadığı toplam rakam bahse konu meblağın çok altında olmakla birlikte, Parti Merkezi’nden yürütmekte olduğumuz çalışmalar yanında başka merkezlerden de kampanyalar yürütülmüştür” açıklamasında bulundu.

 

BAŞBAKAN KÜÇÜK, EROĞLU VE EKİBİNİ Mİ KASTETTİ…

 

2010 seçimlerinde UBP Genel Sekreteri olan İrsen Küçük, seçim kampanyasının da başındaydı.

Küçük,  2010 seçimlerinde LTB'nin borçlandığı 10 milyon sterlinin 3 milyonluk kısmıyla ilgili tartışmalara enteresan bir cevap verdi.

Bir yandan seçim kampanyasının parti merkezli yapıldığını söyleyen Küçük, diğer yandan başka merkezlere de dikkat çekti.

 

Küçük’ün, ‘başka merkezler’ ifadesi ile “Eroğlu ve ekibini mi kastetti” sorusu akıllara geldi.  Küçük,  ‘başka merkezlerin ne olduğunu ne kadar para harcandığı’ konusunda ise detay vermedi.

 

 


 

Eroğlu: “Artık uzlaşıya varılmalı”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Lefkoşa’da yoğun yağışlarla yaşanan üzücü olaylar sonrasında artık çöplerin şu ve ya bu şekilde toplatılması gerektiği gerçeğiyle karşı karşıya olunduğunu vurguladı. Eroğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi ile BES arasında bir uzlaşıya varılmasını, belediye çalışanlarının da alması gereken maaşlarını alma imkanı doğmasını ve bu sorunun kendiliğinden çözülmesi temennisinde bulunarak, “Bu arada tabii ki hükümetimize de düşen görevler olduğunu bir kere daha tekrarlamak istiyorum” dedi. Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine para aktarıldığı iddiaları ile ilgili olarak da, “bu söylenenlerin gerçekle hiçbir alakası yoktur, art niyetle söylenen veya söyletilen sözler olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim” diye konuştu.

TEMİZLİK YAPAN BELEDİYELERE TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bazı belediyelerin Lefkoşa’da temizlik çalışması yaptığının anımsatılması üzerine de, Lefkoşa’daki çöplerin taşınmasına yardımcı olacak belediyelere teşekkür etti.  Daha önce de bu yönde açıklamalar yapıldığını ancak sendikanın baskısı üzerine yapılamadığını, ancak bu duruma gelindikten sonra bu hareketi başlatan belediye başkanlarına teşekkür eden Eroğlu, artık bu çöplerin şu ve ya bu şekilde toplatılması gerektiği gerçeğiyle karşı karşıya olunduğunu vurgulandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE PARA AKTARILDIĞI İDDİALARI

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugün bazı gazetelerde “Eroğlu’na Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir kalemden para aktarıldığı” iddialarına da cevap vererek, yazılı açıklama yapmasına rağmen halen bazı kesimlerin bu yalanı kullanmaya devam ettiğini kaydetti. Eroğlu, eğer bu işi olmuş gibi göstermeye çalışanlar biraz araştırma zahmetine katlanmış olsalardı, Bakanlar Kurulu’ndan Nisan ayında alınan kararın; Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 10 milyon sterlin borçlandırılması yönünde olduğunu görebileceklerini kaydetti ve şunları söyledi:“Yalnız şöyle bir şart vardı; bu paranın tedariki için Belediye Meclis üyelerinin karar alması şartı, bu karar ile birlikte alınmış ve o kararla birlikte yazılmıştı. Eğer yine biraz araştırma zahmetine katılmış olsalardı, Belediye Meclisi 12 Mayıs tarihinde toplanmış ve bu kararı almıştır.
Belediyenin elinde sağa sola dağıtacak para o gün Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yoktu. Biz aslında belediye çalışanlarının mağdur olmaması için bu kararı almıştık ama şartlı almıştık, Belediye Meclisi’nin onaylaması şartı ile. Çünkü Belediye Meclisi’ni, Bakanlar Kurulu’nun baypas etmesi mümkün değildi. Onun için bu söylenenlerin gerçekle hiçbir alakası yoktur, art niyetle söylenen veya söyletilen sözler olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim.” TAK

 

Ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler