1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '3. LEFKOŞA MÜZİK GÜNLERİ' BAŞLADI
3. LEFKOŞA MÜZİK GÜNLERİ BAŞLADI

'3. LEFKOŞA MÜZİK GÜNLERİ' BAŞLADI

“Kıbrıs Halk Müzikleri ve Danslarımız” Konseri SOS yararına gerçekleşti

A+A-

 

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından düzenlenen “3. Lefkoşa Müzik Günleri” dün gece (1 Şubat Çarşamba) Atatürk Kültür Merkezi’nde, “Kıbrıs Halk Müzikleri ve Danslarımız” isimli açılış konseri ile başladı. LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın da katıldığı etkinlikte, Can Sözer yönetimindeki Lefkoşa Belediye Orkestrası, Has-Der, Folk-Der, FOGEM ile Gençlik Merkezi ekipleri, SOS Çocuk Köyü yararına sahne aldı. Etkinliğe Hüseyin Yücelten  da konuk sanatçı olarak katıldı.

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları gecede yaptığı konuşmada halkın gerek Kıbrıs sorunu olsun gerekse eknomik sorunlar olsun zor günler yaşadığına işaret ederek, bu sıkıntıları bir nebze olsun unuturmak için Lefkoşa Müzik Günleri’nin düzenlediklerini söyleyerek iyi dinletiler diledi.

SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdil Nami ise bu zor günlerde, kapsamlı bir müzik etkinliğinin ortaya koyulması ve ilk gecenin de SOS Çocuk Köyü yararına yapılmasından dolayı  LTB başkanını kutlayarak teşekkür belgesi verdi. Gecenin sonunda tüm dernek temsilcileri ile katılımcılar sahneye davet edilerek kendilerine teşekkür belgesi takdim edildi.

10 hafta boyunca her hafta farklı türlerde müzik ve dansların izleyiciyle buluşacağı etkinliklerin her biri başka bir kurum yararına gerçekleştirilecek.

“3. Lefkoşa Müzik Günleri”nin bir sonraki programında LTB Latin Orkestrası ve Fame Dans Grubu, 8 Şubat Çarşamba günü Lefkoşa, AKM’de saat 20:30’da Kıbrıs Türk Özel Eğitim Vakfı Yararına sahne alacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 735 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler