1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '3. LEFKE CEVİZ FESTİVALİ' 2 HAZİRAN’DA
3. LEFKE CEVİZ FESTİVALİ 2 HAZİRAN’DA

'3. LEFKE CEVİZ FESTİVALİ' 2 HAZİRAN’DA

Lefke Turizm Derneği’nin düzenlediği “3. Lefke Ceviz Festivali” 2 Haziran’da başlıyor.

A+A-


Lefke Turizm Derneği’nin düzenlediği “3. Lefke Ceviz Festivali” 2 Haziran’da başlıyor.

Dernekten verilen bilgiye göre, 2-3 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde, birçok etkinliklerin yanı sıra ceviz ve diğer ürünler sergilenecek.

Dernek sözcüsü Kubilay Öğütveren yazılı açıklamasında, Lefke ve yöresinin çok eski zamanlardan beridir doğal ve çekici bir güzelliğe sahip olduğuna işaret ederek, bu özelliğinden dolayı bölgenin birçok savaşlara sahne olduğunu anımsattı.

Yeşil doğası, bereketli toprağı ve bol suyu ile imrendirecek bir yapıya sahip olan Lefke’nin, içinde barındırdığı birçok bakır ve altın gibi değerli madenlerin savaşlara sebebiyet verdiğini ifade eden Öğütveren, 1974 harbinin de getirdiği ayrılıkla birlikte bu güzelim yerlerin köhne bir yapıya büründüğünü ve Lefke ile yöresinin derin bir yalnızlığın içerisine itildiğini savundu.

Ancak Lefke’nin artık eski Lefke olmadığını, kabuğunu kırdığını ifade eden Öğütveren, kentin güzelliğini göstermek için emek ve çaba sarf edildiğini, bu güzelliğin de festivallerle süslenerek tüm Kıbrıs halkına gösterilmek istendiğini kaydetti.

Öğütveren, bu kapsamda herkesi Ceviz Festivali’ne katılmaya ve güzel bir gün geçirmeye çağırdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 692 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler