1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 3 DOSYA HAKKINDA SORUŞTURMA!..
3 DOSYA HAKKINDA SORUŞTURMA!..

3 DOSYA HAKKINDA SORUŞTURMA!..

İhtiyat Sandığı Dairesi’nde ‘sahte vekalet’ düzenlendiği iddialarına Daire Müdürü Mehmet Metcooğlu, yanıt vererek, 3 dosya hakkında soruşturma talebinde bulunduğunu açıkladı. 2009 Temmuz ayında göreve gelen Metcooğlu, daha önceki yılla

A+A-

 

İhtiyat Sandığı Dairesi’nde ‘sahte vekalet’ düzenlendiği iddialarına Daire Müdürü Mehmet Metcooğlu, yanıt vererek, 3 dosya hakkında soruşturma talebinde bulunduğunu açıkladı.

2009 Temmuz ayında göreve gelen Metcooğlu, daha önceki yıllarda dairede ‘sahte vekalet’ iddialarıyla ilgili birçok konunun gündeme geldiğini ifade ederek, “Eğer benim dönemimde bir hata varsa ilk önce ben kendim hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Geçtiğimiz gün YENiDÜZEN’in gündeme taşıdığı ve ‘ihtiyatlı bir grubun’ Mehmet Gök isimli şahısın yatırımlarını almak için 2 ayrı kişinin vekalet düzenlendiğini iddia etmesinin ardından Daire Müdürü Mertceoğlu açıklama yaparak, “Vekaletnamelerden biri Gök’ün eski eşine aitti. Her yönüyle vekaletnameyi teyit ettik, Gök ile görüştük. Tüm prosedürlerin ardından ödemeyi yaptık” derken, ikinci vekaletnamenin sahte olduğuna dair iddiaların oluşmasının ardından konuyu Yönetim Kurulu’nun bilgisine getirerek soruşturma başlatılmasını istediğini dile getirdi.

 

5 DOSYA HAKKINDA SORUŞTURMA…

Metcooğlu, sahte vekaletname konusunda 3 dosyanın yanı sıra, bir fazla ödeme, bir de yatırımları yapılmadan temiz kağıdı verilmesi hakkında soruşturma açıldığını açıkladı.

TEYİT ETTİK, ÖDEME YAPTIK…

Dairede parası olan ve yurt dışında bulunan Mehmet Gök isimli şahısın 12 bin 336 TL’lik parasının çekilmesine dair eski eşi H.S’nin vekaletname ile daireye başvurduğunu ifade eden Metcooğlu, “Tüm yönleriyle araştırdıktan sonra eşine çeki çıkardık” dedi. 

SORUŞTURMA  AÇILDI…

F.Ö isimli kişinin de Mehmet Gök adına vekaletname ile daireye başvurduğunu söyleyen Metcooğlu, “Bu kez daire içerisinde bir memurun bu sahte vekaletnameyi hazırladığına dair iddialar ortaya atıldı. Konuyu, Yönetim Kurulu’nun bilgisine getirmemin ardından ise ilgili memur hakkında soruşturma başlatılması için öneride bulundum” açıklaması yaptı.

“VATANDAŞA YARDIM ETTİM”… 

Metcooğlu “Bazı özel durumlarda ilgili kişi yanımdaysa ve çok zor durumdaysa, hastaysa, mazbata mağduruysa ve hapse girecekse yani acil durumsa, nakit para bulup, avans borcunu kapatamıyorsa kendi cebimden para verip borcunu kapattığım ve avans verdiğim oldu. Zor durumda olan vatandaşa yardım etmek suç mu” diye sordu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNURUM…

Metcooğlu, “Sayıştaylığın 2010 ve 2011 hesaplarının incelenmesini istedim. Eğer usulsüz bir durum varsa, suç duyurusunda ben bulunacağım. Benimle de ilgili bir şey çıkarsa kendi hakkımda da suç duyurusunda bulunacağım” ifadelerinde bulundu.

 

H. İKİNCİ: YASA DIŞI İŞ YAPMADIM!

Avans alan vatandaşla birlikte çeki ciro ettiğine dair iddialar ortaya atılan Odacı Hüseyin İkinci, müdürün verdiği emirleri yerine getirmekle yükümlü olduğunu ifade ederek, “Ben bana verilen görevi yaparım. Herhangi bir yasa dışı iş yapmadım. Sadece müdürün isteklerini yerine getiririm. Sanki yasa dışı bir işim varmış gibi gazetede yazılar çıkması son derece üzücüdür. Müdürün bana verdiği görevi yaptım, getirdim, verdim, hiçbir bilgim yoktur” dedi.

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler