1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '3 AĞUSTOS'TA DAYANIŞMA İÇİN MAHKEMELER ÖNÜNDEYİZ'
3 AĞUSTOSTA DAYANIŞMA İÇİN MAHKEMELER ÖNÜNDEYİZ

'3 AĞUSTOS'TA DAYANIŞMA İÇİN MAHKEMELER ÖNÜNDEYİZ'

19 Temmuz 2011 tarihinde, KTAMS binası önünde gerçekleştirilen protesto sırasında, eylemciler ile polis arasında yaşanan arbede sonucu tutuklanan göstericilerin davası 3 Ağustos’ta görüşülüyor

A+A-

 

 

Geçtiğimiz yıl Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “20 Temmuz” etkinlikler için adaya gelişinde, 19 Temmuz’da KTAMS binası önünde gerçekleştirilen protesto sırasında, eylemciler ile polis arasında yaşanan arbede sonucu tutuklanan göstericilerin davası 3 Ağustos’ta görüşülüyor. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, 19 örgüt ve siyasi partiler adına yaptığı açıklamada, 3 Ağustos Cuma günü mahkemeler önünde basın açıklaması yapılacağını duyurdu.

Kaptan’ın konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

Örgütlerimiz 19 Temmuz 2011 günü T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaya gelişi esnasında demokratik protesto hakkını en barışçı bir biçimde kullanmak istemiş ancak insanlarımız polis tarafından tam bir kabadayı davranışı içinde tekme, tokat ve yumruk kullanılarak darp edilmişti.

Demokratik hukuk devletlerinde şiddet uygulayan polisin yargılanıp dayak yiyenlerin tazmin edilmesi gerekirken ülkemizde hiçbir hukuksal dayanağı ve kamu menfaati olmadan KKTC Başsavcılığı tarafından polis tarafından darp edilen göstericilere dava açılmıştır.

         Bu çerçevede aşağıda imzası bulunan örgütler olarak 03.08.12 Perşembe günü saat 09:00’da mahkemeler önünde, yargılanan arkadaşlarımız ile dayanışma amacıyla düzenleyeceğimiz basın açıklamasına sizleri bekleriz.

 

KTAMS, KTOEÖS, KTÖS, EL-SEN, TEL-SEN, BES, KOOP-SEN, TIP-İŞ, GÜÇ-SEN, DAÜ-SEN, DAÜ-BİR-SEN, BASIN-SEN, ÇAĞ-SEN, CTP, TDP, BKP, BARİKAT GAZETESİ, ÖĞRENCİ İNSİYATİFİ, BARAKA KÜLTÜR MERKEZİ.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 576 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler