1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 277 öğrenci daha burs hakkı elde etti
277 öğrenci daha burs hakkı elde etti

277 öğrenci daha burs hakkı elde etti

Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi, 277 öğrencinin daha burs hakkı elde ettiğini açıkladı.

A+A-

 

Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi, 277 öğrencinin daha burs hakkı elde ettiğini açıkladı.
Daire Müdürü Ziya Öztürkler tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2014-2015 Öğretim yılı için burs müracaatında bulunan öğrencilerin Burs Başvuru Forumlarının değerlendirilmesine devam edildiği belirtildi.
Daha önce duyurusu yapılan burs hakkı elde eden 583 öğrenci ile geliri kriter üstü olan 58 öğrenci belirlendiğinin kaydedildiği açıklamada, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğünden değerlendirilmesi tamamlanan ve burs hakkı elde eden 277 öğrenci ile geliri kriter üstü olan 29 öğrencinin daha belirlendiği ifade edildi.
Değerlendirme sonuçlarına göre burs hakkı elde eden öğrencilerin ivedi olarak Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesine başvuru yapıp dosya tamamlamaları gerektiği duyurulan açıklamada, dosya tamamlama işlemini geç yapan öğrencilere geriye dönük burs ödemesi yapılmayacağının altı çizildi.
Öztürkler tarafından yapılan açıklamada, ayrıca gelir yönünden kriter üstü olanlar bir defaya mahsus olmak üzere Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesine itiraz edebileceği, itirazların gecikmeden zamanında yapılmasının esas olduğu vurgulandı.
Bu sonuçların www.mebnet.net adresinden de takip edilebileceği belirtildi.

Bu haber toplam 750 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler