1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde düzenlenen 'Sınır Ötesi Feminist Buluşmalara' katılıyoruz!
26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde düzenlenen Sınır Ötesi Feminist Buluşmalara katılıyoruz!

26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde düzenlenen 'Sınır Ötesi Feminist Buluşmalara' katılıyoruz!

Feminist Atölye: Bu yıl 26-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek “Sınır Ötesi Feminist Buluşmalar” konferansına Kıbrıs’ı temsilen Feminist Atölye (FEMA) ve Sınırı Aşan Eller (HAD) katılıyor.

A+A-

Feminist Atölye (FEMA)

info@feministatolye.org

 

 

 

Bu yıl 26-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek “Sınır Ötesi Feminist Buluşmalar”  konferansına Kıbrıs’ı temsilen Feminist Atölye (FEMA) ve Sınırı Aşan Eller (HAD) katılıyor. Feminist Atölye’den Aslı Murat, Doğuş Derya, Fezel Nizam, Fezile Osum ve Sıla Murat’ın katılacağı konferansta, Sınırı Aşan Eller, Maria Hadjipavlou ve Neşe Yaşın tarafından temsil edilecek.  İstanbul Amargi tarafından düzenlenen "Sınır Ötesi Feminist Buluşmalar", farklı coğrafyalarda yaşayan kadınların ve transların bilgi ve deneyimlerinin bir araya getirilmesini, feminist bilgi ve deneyim birikiminin sınır ötesinde paylaşılmasını hedefliyor. Hindistan, Tunus, Lübnan, İsrail, Filistin, Irak, Irak Kürdistanı, Libya, Kıbrıs, Ermenistan ve Türkiye'den gelecek katılımcıların anti-militarizm, çatışma ve şiddet kültürü gibi konularda karşılıklı deneyim aktarımında bulunacağı Sınır Ötesi Feminist Buluşmalar, ortak barışçıl feminist politikalar üzerine bir arada düşünülmesini ve bu alanda atılacak adımların planlanacağı bir buluşma olacak.

Pınar Selek'in Sınır Ötesi Feminist Buluşma için yapılan görüşmenin video kaydı üzerinden programa katılacağı açılış panelinin konusu “Savaşa Karşı Feminist Yaklaşımlar” olacak. Moderatörlüğünü Nil Mutluer’in yapacağı açılış panelinde Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Nükhet Sirman, feminist araştırmacı-yazar Cynthia Cockburn ve İranlı feminist yazar-gazeteci Parvin Ardalan konuşmacı olacak. İki gün sürecek buluşmada, Türkiyeli ve Türkiye dışından gelecek katılımcıların bölgesel barışçıl feminist politikaları, feminist hareketin kendi bölgelerindeki gündemlerini aktaracağı oturumların ardından düzenlenecek atölyeler; anayasa, temsil, şiddet ve çatışma, örgütlenme sorunları ve stratejiler üst başlıklarında yapılacak. Karen Gabriel ve Feyza Akınerdem'in yer alacağı kapanış paneli ise Suzan Karaibrahimoğlu moderatörlüğünde gerçekleşecek.

 


AKP’ye “HOOP!”, SATTIRMAYIZ, HALKINDIR KOOP!

 

AKP ve onun yerli işbirlikçisi UBP, şimdi de Kıbrıslıtürklerin öz varlığı olan Kooperatif’e göz diktiler. Yıllardır ürettiği ürünlerle uluslararası kalite standartlarını yakalayan önemli kurumlarımızdan olan Kooperatif’i “zarar” ettirmeye ve özelleştirmeye meşru zemin yaratmaya çalışıyorlar.  Kooperatif ürünlerinin marketlere, restoranlara ve otellere gönderilmesini engelliyorlar. Halk, marketler ve restoranlar talep ettiği halde birçok KOOP ürününü kolililerle depolarda bekletip, bozulmaya terk ediliyor.  KOOP ürünlerinin piyasa payını azaltmak ve diğer kurumlarımız gibi Kooperatifi de özelleştirmek için dalavere çeviren AKP ve onun yerli işbirlikçisi UBP’ ye “HOOP” demek için:

 

KOOP ürünlerini tüketmeye,

Marketlerden ve restoranlardan KOOP ürünleri talep etmeye,

Gerekirse Kooperatif’in kapısına gidip KOOP ürünleri almaya devam edeceğiz!

KOOPERATİF HALKINDIR! SATTIRMAYIZ!

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler