1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 23 TUTUKLU
23 TUTUKLU

23 TUTUKLU

Gazimağusa’da iki grup arasında çıkan taşlı,sopalı kavga nedeniyle 23 kişi gözaltına alındı 140 KİŞİ ARANIYOR… Gazimağusa’da, DAÜ çemberi yakınlarında, iki grup arasında yaşanan, taş, sopa ve demir çubukların da kullanıldığı kavg

A+A-

 

 

Gazimağusa’da iki grup arasında çıkan taşlı,sopalı kavga nedeniyle 23 kişi gözaltına alındı

 

140 KİŞİ ARANIYOR…

 

Gazimağusa’da, DAÜ çemberi yakınlarında, iki grup arasında yaşanan, taş, sopa ve demir çubukların da kullanıldığı kavga sonrasında Gazimağusa Polisi 23 kişiyi gözaltına aldı. Kanunsuz topluluk, ayaklanma, kavga ve rahatsızlık suçlamalarıyla tutuklanan 23 zanlı, dün öğleden sonra Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine ikişer gün tutukluluk emri alındı. Olayla ilgili olarak 140 kişinin daha arandığı belirtildi. Polis, kavga sırasında kullanılan 55 adet tahta sopa ve demir çubuğa da emare olarak el koydu.

Gazimağusa’daki bir barda kız yüzünden çıkan tartışmanın ardından tarafların barışmak için önceki gün bir araya geldikleri ancak barıştıktan sonra el kol hareketleri yapılması üzerine büyüyen kavganın DAÜ çemberi yakınlarında devam ettiği, tarafların arkadaşlarının ve yakınlarının da katılımıyla, birbirlerine taş, sopa ve demir çubuklarla saldırdıkları iddia ediliyor.

 

HALKI DEHŞET İÇİNDE BIRAKTILAR

Bir gruptan 10 diğer gruptan da 13 kişi olmak üzere toplam 23 zanlı, dün öğleden sonra topluca Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzuruna çıkarıldı. İddia Makamı adına hazır bulunan Ahmet Özlemler’in sorularını yanıtlayan tahkikat sorumlusu polis çavuşu Hakan Üzüm, olayla ilgili bilgi verdi. 10 zanlı ve henüz tespit edilemeyen 100 kişilik bir grup ile 13 zanlı ve yine tespit edilemeyen 40 kişi arasında kavga yaşandığını belirten Üzüm, tarafların tahta, sopa ve demir çubuklarla birbirlerine saldırdığını söyledi. Üzüm, tarafların halkı dehşet içinde bırakacak şekilde taş fırlattıklarını, elleri ve ayakları ile birbirlerine vurarak ayaklandıklarını da belirterek, olay sonucu Serkan Koruk isimli bir kişinin yaralanarak Hastanenin Cerrahi Servisinde müşahede altına alındığını kaydetti.

 

GÜVENLİK KAMERALARINI ÖRTTÜLER

Polis çavuşu Hakan Üzüm, soruşturmanın yeni başladığını belirterek tutukluluk talebinde bulunurken bir soru üzerine olay sırasında bazı güvenlik kameralarının üzerinin bez parçaları ve giysilerle örtüldüğünü de belirtti.

 

BARIŞTILAR

Zanlıların büyük çoğunluğu mahkemede avukatsız olarak hazır bulunurken, bazı zanlılar Av. Servet Demir ve Batur Sağlamer tarafından temsil edildi. Avukatlar iki günlük tutukluluk emrine itirazları olmadığını belirtti. Av. Batur Sağlamer ise tarafların birbirlerinden şikayetçi olmadıklarını, barıştıklarını ifade ederek bu durumu tutanaklara geçirtti. Mahkeme, durumun ciddiyetine dikkat çekerek tüm zanlılar aleyhine 2 şer gün tutukluluk emri verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1666 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler