1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. 23 Nisan’da “Kıbrıs Çocuk Karnavalı”
23 Nisan’da “Kıbrıs Çocuk Karnavalı”

23 Nisan’da “Kıbrıs Çocuk Karnavalı”

22-33 Nisan tarihlerinde Park Near East’de gerçekleştirilecek karnavalda çocuklara yönelik etkinlikler yapılacak

A+A-

“23 Nisan Çocuk Bayramı” dolayısıyla “Kıbrıs Çocuk Karnavalı 2015” düzenleniyor.

Lefkoşa’da 22-23 Nisan tarihlerinde Yakın Doğu Üniversitesi’ne bağlı Park Near East’de yapılacak karnavalda 08.30-18.00 saatleri arasında çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ‘Kıbrıs Çocuk Karnavalı”nın düzenlenmesine Başbakanlık, Lefkoşa Türk Belediyesi, Girne Belediyesi, Yakın Doğu Üniversitesi, çok sayıda sivil toplum örgütü ve gönüllüler katkı koydu.
Organizasyon komitesinin yaptığı yazılı açıklamaya göre, karnavalda, Art Terapi Merkezi Direktörü Bahar Çıralı danışmanlığında ‘Hatıra Resmi’, ‘Seramik Masası’, ‘Robot Heykeller’, ‘Taç Yapımı’, ‘Mozaik İsimlik’, ‘Vücudunu Çiz - Fotonu Çek’ ve ‘Maske Yapımı’ gibi bir çok etkinlik yapılacak.
“Kıbrıs Çocuk Karnavalı 2015”in 23 Nisan özel programında saat 14:00’de ‘Tüm Çocukları Kaynaştırma Oyunu’; 15:00’de ‘ÖZEV (Özel Eğitim Vakfı) Müzik Grubu Dinletisi’, 15:30’da ‘YDÜ Dans Show’, 16:00’da ‘Dance Fit Dans Show’, 16:30’da ‘Fikri Karayel Konseri’ gerçekleştirilecek.
Karnaval süresince gerçekleştirilecek etkinliklerden ücretsiz yararlanılabilecek.

Teknoloji tarihi seyri
Karnaval sırasında Park Near East’de iki gün boyunca İngiliz döneminden kalma bir bisiklet, YDÜ Klasik ve Spor Araba Müzesi’ne ait klasik bir araba ve eski bir Kıbrıs otobüsü, İtfaiye Müdürlüğü’nün bir aracı ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin ürettiği, ülkemizin ilk güneş enerjisi ile çalışan NEU RA 25 plakalı araç sergilenecek ve çocuklara teknolojinin tarihi seyri aktarılacak.
“Kıbrıs Çocuk Karnavalı 2015”in iletişim sponsorluğunu Kuzey Kıbrıs Turkcell, yiyecek sponsorluğunu Ülker ve Atakom, içecek sponsorluğunu EVSU, genel organizasyon sponsorluğunu İsviç İletişim, yarışma organizasyon sponsorluğunu JCI Kuzey Kıbrıs, reklam baskı sponsorluğunu Magic Touch, outdoor tanıtım sponsorluğunu ise Işıl Reklam yapıyor.

“Kıbrıs Çocuk Karnavalı 2015”e ilişkin detaylar Facebook/Kıbrıs Çocuk Karnavalı sayfasından ya da 0533 865 27 21 numaralı telefon numarası aranarak öğrenebilir ve yarışmalara kayıt yaptırabilir. TAK

Bu haber toplam 1296 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler