1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 23 NİSAN VE YAKIN DOĞU ÜSTÜNLÜĞÜ
23 NİSAN VE YAKIN DOĞU ÜSTÜNLÜĞÜ

23 NİSAN VE YAKIN DOĞU ÜSTÜNLÜĞÜ

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi ile Atletizm Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen İlkokullu Küçükler Atletizm Finalleri dün sona erdi. Lefkoşa Atatürk Stadı’nda iki

A+A-

 

 

 

 

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda yapılan İlkokullu Küçükler Atletizm Finalleri’nde kızlarda 23 Nisan İlkokulu, erkeklerde de Yakın Doğu İlkokulu şampiyonluğa ulaştı

 

İki gün süren yarışlarda, kızlarda Yakın Doğu İlkokulu ikinci, Şehit Tuncer İlkokulu üçüncü olurken, erkeklerde ise 23 Nisan İlkokulu ikinci, Alaniçi İlkokulu da üçüncü sırayı aldı

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi ile Atletizm Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen İlkokullu Küçükler Atletizm Finalleri dün sona erdi.

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda iki gün süren yarışlar sonunda genel toplam puan sıralamasında erkeklerde Yakın Doğu İlkokulu ile kızlarda 23 Nisan İlkokulu birinciliği elde etti.

Yarışlarda kızlarda Yakın Doğu İlkokulu ikinci, Şehit Tuncer İlkokulu üçüncü olurken, erkeklerde ise 23 Nisan İlkokulu ikinci, Alaniçi İlkokulu da üçüncü sırayı aldı.

 

Yarışlarda elde edilen dereceler ve genel sıralamalar şöyle:

Kızlar:

100 m.: 1. Misal Atış (Yakın Doğu İlkokulu) 15.04, 2. Selma Neşe (Özgürlük İlkokulu) 15.23, 3. Dilara Altuner (Levent Primary İlkokulu) 15.54.

4x100 m.: 1. Yakın Doğu İlkokulu (Suay-Sude-Misal-Ceren) 60.3, 2. Emine-Gülşen-Ülkü-Nagihan (23 Nisan İlkokulu) 60.3, 3. Özgürlük İlkokulu (Cemaliye-Merve-Fatma-Selma) 61.7.

800 m.: 1. Nagihan Gödek (23 Nisan İlkokulu) 2:46.9, 2. Burcu Çelik (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 2:55.3, 3. Yağmur Emir (Şht. Tuncer İlkokulu) 2:55.9.

Yüksek atlama: 1.  Ceren Soykan (Yakın Doğu İlkokulu) 1.23, 2. Nagihan Gödek (23 Nisan İlkokulu) 1.20, 3. Deniz Kumbur (Şht. Tuncer İlkokulu) 1.20.

Uzun atlama:

1. Burcu Çelik (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 4.02, 2. Suay Bedeoğlu (Yakın Doğu İlkokulu) 3.85, 3. Ülkü Mustafa (23 Nisan İlkokulu) 3.77.

Fırlatma topu:

1. Birce Öztunca (Levent Primary İlkokulu) 41.40, 2. İrem Uludağ (Şht. Tuncer İlkokulu) 35.07, 3. Ülkü Mustafa (23 Nisan İlkokulu) 33.60.

 

Erkekler:

100 m.: 1. Osman Saadetoğlu (Çamlıbel Aysun İlkokulu) 14.14, 2 Bora Altuntaş (Yakın Doğu İlkokulu) 14.16, 3. Mustafa Yılmaz (23 Nisan İlkokulu) 14.29.

4x100 m.: 1. 23 Nisan İlkokulu (Mustafa-Alparslan-Alperen -Mustafa) 57.9, 2. Yakın Doğu İlkokulu (Doğa-Alp-Recep-Bora) 59.0, 3. Karakol İlkokulu (Mehmet-Sabri-Can-Tuğra) 60.5.

1000 m.: 1. Osman Saadetoğlu (Çamlıbel Aysun İlkokulu) 3:19.7, 2. Alp Kıvanç Rıza (Yakın Doğu İlkokulu) 3:22.3, 3. Kemal Barbet (ferdi) 3:28.4.

Yüksek atlama:     1. Azat Etkü (Lefke İstiklal İlkokulu) 1.36, 2. Osman Selim Hayta (Alaniçi İlkokulu) 1.26, 3. Kerem Bölükbaşı (Yakın Doğu İlkokulu) 1.20.

Uzun atlama: 1. Alperen Kürşat Özdinç (23 Nisan İlkokulu) 4.56, 2. Bora Altıntaş (Yakın Doğu İlkokulu) 4.50, 3. Esnsar Kanat (Alaniçi İlkokulu) 4.47.

Fırlatma topu: 1. Mazlum Güneş (Lapta İlkokulu) 50.22, 2. Ahmet Karakaya (Özgürlük İlkokulu) 46.87, 3. Sabri Sabriler (Karakol İlkokulu) 46.63.

 

Sıralama

Kızlar

Okullar                                   Puan

1. 23 Nisan İlkokulu                 2873

2. Yakın Doğu İlkokulu             2800

3. Şht. Tuncer İlkokulu             2602

4. Özgürlük İlkokulu                 2526

5. Şht. Osman Ahmet İlkokulu   2373

6. Levent Primary İlkokulu        1986

7. Dipkarpaz İlkokulu                564

 

 

Erkekler

Okullar                                   Puan

1. Yakın Doğu İlkokulu              3047

2. 23 Nisan İlkokulu                  3002

3. Alaniçi İlkokulu                     2973

4. Karakol İlkokulu                    2601

5. Çamlıbel Aysun İlkokulu        2572

6. Lefke İstiklal İlkokulu             2498

7. Özgürlük İlkokulu                  2436

8. Lapta İlkokulu                       2308

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler