1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 21 ay hapis cezasına mahkum edildiler…
21 ay hapis cezasına mahkum edildiler…

21 ay hapis cezasına mahkum edildiler…

Mağusa’da tasarruflarında 11 gr 574 mg ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunduran sanık Aboyemi Kazeem Balogun ile Maxim Eka dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı…

A+A-

Gamze BAYKUR

Mağusa’da 2015 yılı Ocak ayı içerisinde tasarruflarında 11 gr 574 mg ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunduran Nijerya uyruklu sanık Aboyemi Kazeem Balogun ile Maxim Eka dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” davalarından yargılanarak suçlu bulunan sanık Balogun 12 ay, sanık Eka ise 9 ay hapis cezasına mahkum edildi.

İhbar üzerine yakalanmışlardı…
Sanık Aboyemi Kazeem Balogun, 2014 yılı içerisinde saklamak için “Hüseyin” isimli bir kişiden uyuşturucu madde almış ve evine götürerek saklamıştı. Akabinde sanık Balogun, “Hüseyin” isimli kişiden aldığı uyuşturucu maddelerin içerisinden 8 gr alarak sanık Maxim Eka’ya vermişti.

6 Ocak 2015 tarihinde ise Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri zanlıların tasarrufunda uyuşturucu madde olduğunu öğrenmiş ve evlerine giderek yaptıkları aramada 11 gr 574 mg ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulmuştu.

Mesutoğlu: “Mahkeme gündemini oluşturan en yaygın suçlardandır…”
Davanın kararını okuyan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu, sanık Aboyemi Kazeem Balogun ile Maxim Eka’yı aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bularak mahkum edildiklerini açıkladı. Sanıkların mahkum oldukları uyuşturucu suçunun çok ciddi ve ağır suçlar olduğunu belirten Mesutoğlu, konu suçların mahkeme gündemini oluşturan yaygın suçlar arasında yer aldığını da anımsattı.

Sanıkların işlediği suçlarda en büyük rolü üstlenen kişinin sanık Balogun olduğunu dile getiren Mesutoğlu, sanık Balogun’un konu uyuşturucu maddeyi almakla kalmayıp evine götürdüğünü ve sanık Eka’ya vererek konu suça ittiğini belirtti. Mesutoğlu, sanıklara verilecek en uygun cezanın hapis cezası olduğunu belirterek, sanık Balogun’u 12 ay, sanık Eka’yı ise 9 ay hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

Bu haber toplam 1185 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler