1. YAZARLAR

  2. Zeki Kayalp

  3. 2013’te aklımızda kalanlar, 2014’e süpriz olmayan başlangıç
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Yazarın Tüm Yazıları >

2013’te aklımızda kalanlar, 2014’e süpriz olmayan başlangıç

A+A-

Yeni yıla, yeni heycanlarla giriyoruz. Mezarlık bekçisi diye toplumda yer edinen kişi ve onun bağlantıları hala daha 2013 yılından ders çıkartmamışçasına, KTFF’nin KOP ile attığı imzayı sorgulayıp gündem değiştirmeye çalışıyor. Hem de meclis kürsüsünden. Belli ki, toplumdan yedikleri şamarı hazmedememişler. Adamların dini imanı insanlarımıza olumsuzluk ve mutsuzluk pompalayarak mevcut düzenden yamalanıp ayakta kalabilmek. Onlar için uluslararası hukuğun hiç bir önemi yok. Varsa da, yoksa da kendi idolejileri doğrultusunda yarattıkları hukuk düzeni.
2013 yılının en büyük spor atılımı hiç kuşkusuz KTFF’nun FIFA ve UEFA nezninde attığı  adımdır. Dünya haritasında Kıbrıs adasını bulmakta zorlanırken, Sertoğlu federasyonu dünya futbolunu yönetenlerle ayni masada oturup, antlaşma sağlayabilmişitir. Tabi, bu durum mezarlık bekçisini ve kazıcılarını rahatsız etmiştir. Dünya ile kurduğumuz iletişimi, KOP ile yakınlaşmayı hainlik edebiyatına çevirerek, kaybetmekte oldukları besin kaynağını tekrardan elde etmek istemişler.
Hatırlaylım... İlkler ülkesi olarak yine bir ilkin altına imza atılmış ve KTFF genel kurul öncesi kulüp başkanları bir siyasinin ayağına çağrılmış. Hatta kulüplere devlet tarafından verilen para bile konu olmuş.  Ama nafile... Federasyonlar doğruyu görerek kararını çoktan vermişti.
Sertoğlu federasyonu toplumun tüm kesimleriyle inanılmaz diyaloglar kurarak genel kurula gitti. Bu genel kurul tarihin sayfalarında bir gün yerini kesinlikle alacaktır. 43-0’lık inanılmaz bir skorla zafer elde edildi. Ne Süleyman Göktaş, ne Serdar Denktaş bu tarihi zaferi engelleyemedi.
Huylu huyundan vazgeçmez ya, bu kez karşımıza mezar bekçilerinin uzantısı olan, mezar kazıcılarını çıkarttılar. Yıllardır sesi soluğu kesik, KKTC MOK içerisine bilinçli şekilde bugünler için illegal yerleştirilmiş ve belli dönemlerde talimatlarla toplumun önüne çıkartılan kişiler, bir de bakmışız KKTC MOK başkanına komplo kurarak KTFF’nu eleştiriyor. Sol taraftan gol atamayınca, belki sağ taraftan atabilirim diye. Bu kez de federasyoları önlerinde buldular. Bir şamar da federasyonlardan yediler.
Federasyonlar esasında devlete mesaj verdi: “KKTC MOK illegaldir”
Bu mesjı alıp almadıklarını bilmiyorum. Ancak sporu yönetenlerin bu denli pasifize edileceğini ve yalnızca maaş için oralarda duracaklarını hiç düşünmemiştim. Tümüne yazıklar olsun.  Yaşasın koordinatörlük ve spor bakanlığı.
Yıl 2014. Allah galliga değil. İlk turnuva ilk kura. Türkiye kadın voleybolunun rakiplerinden bir tanesi tanıdık isim. Bazılarına göre Güney Kıbrıs Rum kesmi. Kağıt üzerinde ve legal olan da “Kıbrıs Cumhuriyeti”.  Edebiyata fazla girmek istemem. Birleşmiş milletler tarafından tanınış  ülkeler ve federasyonlar arasında yapılan normal bir turnuva. Ne ilk, ne de son olacak. Gelecekte olmasını da her zaman savunur ve arzularım. Beni ilgilendiren esas konu, KKTC’de mezarlık bekçisi diye bilinen kişinin meclis kürsüsünden KTFF’nunu acı acı eleştirirken, ayni eleştirisinin Türkiye Cumhuriyeti Voleybol Federasyonu için de geçerli olup olmadığı meselesidir.  Bir sonraki meclis oturumunu dört gözle bekliyorum. Ümit ederim kendisine hatırlatılır. Bir de KKTC MOK içerisine illegal olarak yerleştirilen sözde MOK yöneticilerinin yine başkana komplo kurarak bu kez de Türkiye Cumhuriyeti devleti ve voleybol federasyonu için süprizleri olup olmadığıdır.
Herkese sağlıklı yıllar.

Bu yazı toplam 1465 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar