1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 2012'YE KAZASIZ GİRDİK
2012YE KAZASIZ GİRDİK

2012'YE KAZASIZ GİRDİK

Yeni yılı yağmurla karşılayan KKTC’de kimi vatandaşlar evlerinde, kimileri de eğlence mekanlarının düzenlediği özel eğlencelerle yeni yıla girdi. Yağışlar nedeniyle bazı belediyelerin düzenlediği sokak eğlenceleri iptal edildi. Polis, yeni yıla gir

A+A-

 

 

Yeni yılı yağmurla karşılayan KKTC’de kimi vatandaşlar evlerinde, kimileri de eğlence mekanlarının düzenlediği özel eğlencelerle yeni yıla girdi. Yağışlar nedeniyle bazı belediyelerin düzenlediği sokak eğlenceleri iptal edildi.

Polis, yeni yıla girilirken, birkaç hırsızlık olayı ve küçük çapta trafik kazası dışında herhangi ciddi bir olay yaşanmadığını bildirdi. Ülkede ölümlü trafik kazası meydana gelmemesi ise sevindirdi.


HIRSIZLAR BOŞ DURMADI


KKTC genelinde dün ev açma ve hırsızlık olayları meydana geldi.

Polisin açıklamasına göre, Akdoğan’da Savaş Sökmez’in evine dün gece giren hırsızlar, para kasasını ve kasa içerisinde muhafaza edilen döviz ve TL cinsinden bol miktarda para ve çek yaprağı çaldı.

Polisin açıklamasına göre, kasada 30 bin TL, 500 Sterlin ve 500 Euro nakit paranın yanı sıra muhtelif ziynet eşyaları, bir adet Mustafa Mutlu adına ıstar olunan 570 TL meblağlı çek yaprağı ve bir adet Yaşar Tütüncüoğluları adına ıstar olunan 2 bin 566 TL meblağlı çek yaprağı bulunuyordu.

Hırsızların avlu içersinde bulunan bir adet el arabasını da çaldığı tespit edildi.

DİĞER HIRSIZLIKLAR

Yenierenköy’de, Ahmet Koroğlu’nun evinden dün gece 900 TL nakit para ve bir adet altın erkek yüzüğü çalındı.

Girne’de, Ayşe Sayılı’nın evine dün gece giren hırsızlar ise muhtelif ziynet eşyaları çaldı.

Tatlısu'da, Donna Parkin’a ait inşaat halindeki binanın kapısı meçhul şahsılar tarafından açılarak içeriye girildi ve bir adet 6.5 Kw'lık jeneratör ve avlu içerisinde bulunan bir adet 2 tonluk plastik su deposu ile bir adet su motoru çalındı.

Gazimağusa’da faaliyet gösteren “Halil Bayraktar ve Oğlu Ltd” isimli işyeri içerisinden, yazar kasa yanında muhafaza edilen Aygül Bayraktar’a bir adet para cüzdanı ve içerisinde muhafaza edilen, bir adet kimlik kartı, bir adet sürüş ehliyeti, üç adet kredi kartı ve toplam 115 TL nakit para çalındı.

Hırsızlık olaylarıyla ilgili soruşturmalar sürüyor.
 

 

 

 

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler