1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 2012 YILININ İLK 6 AYINDA 11 İNTİHAR
2012 YILININ İLK 6 AYINDA 11 İNTİHAR

2012 YILININ İLK 6 AYINDA 11 İNTİHAR

DEHŞET TABLO Yılın ilk 6 ayında polis bültenlerine yansıyan 11 intihar vakası, ‘Bize neler oluyor’ dedirtirken, toplumdaki huzursuzluk, umutsuzluk, çaresizlik ve mutsuzluğun ne kadar artığını da gözler önüne seriyor. Kuzey Kıbrıs’

A+A-

 

 

 

DEHŞET TABLO

 

Yılın ilk 6 ayında polis bültenlerine yansıyan 11 intihar vakası, ‘Bize neler oluyor’ dedirtirken, toplumdaki huzursuzluk, umutsuzluk, çaresizlik ve mutsuzluğun ne kadar artığını da gözler önüne seriyor.

 

Kuzey Kıbrıs’ta intiharların giderek arttığının bir gerçek olduğuna işaret eden Psikiyatrist Dr. Mehmet Yağlı, 1970’li yıllarda en fazla 4, 1980’lerde yılda 7-8, 1990’larda ise yılda 11-14’ü bulan intihar vakalarının giderek arttığına vurgu yaptı.

 

Toplumsal çözülmenin olduğu, bireylerin yalnızlaştığı ortamlarda intiharların görüldüğüne değinen Dr. Mehmet Yağlı, Kuzey Kıbrıs gibi, Kıbrıs Sorunu’ndaki belirsizliğin sürdüğü, ekonominin dibe vurduğu, toplumsal psikolojinin darmadağın olduğu bir ortamda medyanın da bu tür haberleri asgariye indirmesi gerekliliğine vurgu yaptı.

 


 

ŞUBAT’TA 3 İNTİHAR

2012 yılında ilk intihar haberi Balıkesir’den gelmişti. 41 yaşındaki Cemal Çıdam, 6 Şubat’ta, av tüfeğiyle kendini vurarak intihar etmişti.

Polis, evinin bahçesindeki tuvalette bulunan Çıdam’ın, tasarrufundaki av tüfeğiyle, kalbine bir el ateş etmek suretiyle intihar ederek yaşamını yitirdiğini bildirmişti.

Lapta’da, 60 yaşındaki İrfan Seviş de Şubat ayı içerisinde, 9 Şubat’ta, evinin avlusunda ölü bulunmuştu

Polis açıklamasına göre, Seviş intiharı 8 Şubat gecesi gerçekleştirmişti.

Girne Kordonboyu’nda 22 Şubat sabahı deniz içerisinde bir kadın cesedi bulunmuştu. 22 Şubat sabahı deniz içerisinde bulunan kadın cesedinin 49 yaşındaki Aysun Aytaç’a ait olduğu belirlenmiş, Aytaç’ın intihar olduğu belirtilmişti.

 

ERÜLKÜ ÇİFTİNİN ÖLÜMÜ ŞOK ETKİSİ YARATMIŞTI

Mart ayı başında tüm Kuzey Kıbrıs, Oktay, Ülgen Erülkü çiftinin ölüm haberiyle sardılmıştı.

 Girne bölgesindeki Bufavento Kalesi yakınında 6 Mart akşamı ölü bulunan Oktay ve Ülgen Erülkü çiftinin intihar ettiği açıklanmıştı.

 

DİLEKKAYA’DA OLKAN TANBOĞA…

Mart ayında Kuzey Kıbrıs bir başka intihar haberiyle sarsıldı. Bu kez Dilekka’ya yakınlarından gelen intihar haberinde, Olkan Tanboğa’nın av tüfeği ile intihar ettiği duyurulmuştu.

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan ilk bilgilere göre, Dilekkaya’da “Üçtaş” diye bilinen mevkide sabah saatlerinde av tüfeğiyle intihar eden Olkan Tanboğa, Gaziköy’de ikamet ediyordu.

 

ESKİ KTHY ÇALIŞANI’YDI…

Sütlüce’de 46 yaşındaki Tansel Sütlüceli de 3 Nisan sabahı, saat 07.00 sıralarında ölü bulunmuştu. Polis Sütlüceli’nin intihar ettiğini açıklamıştı.

Eski KTHY çalışanlarından olan 3 çocuk babası Sütlüceli’nin geçim sıkıntısı çektiği belirtilmişti.

 

GENÇLER DE İNTİHARI SEÇTİ

Mayıs ayında ise, Gazimağusa’da genç yaşta iki kişinin intihar haberi, tanıyan tanımayan herkesi üzüntüye boğmuştu.  24 Mayıs’ta 27 yaşındaki Bayram Tırmık isimli genç, 28 Mayıs’ta ise 19 Yaşındaki Sultan Geçit intihar etmişti.

 

LEFKOŞA’DA… 35 YAŞINDA

Lefkoşa’da 35 yaşındaki Müslüm Akşahin isimli bir kişi, 17 Haziran günü sabah saatlerinde intihar etmişti.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, olay, sabaha karşı saat 03.30 sıralarında meydana gelmişti.

 

POLİS ÇAVUŞU’NUN ÖLÜMÜ ÇOK ÜZDÜ

Geçtiğimiz günlerde aracında baygın bulunduktan sonra kurtarılamayan Polis Çavuşu Mustafa Kalınçay’ın, intihar ettiği haberi de toplumda şok etkisi yaratmıştı.

Kalınçay’ın intiharının yarattığı şok etkisini yitirmeden, önceki gün de Paşaköy’den bir intihar haberi geldi. Bu kez Paşaköy’de 60 yaşındaki İsmail Apucu intihar etti.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1427 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler