1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 2012 falında neler var neler!
2012 falında neler var neler!

2012 falında neler var neler!

Kaç yıldır ‘yeni yıl falı’ bakıyorum. 2011’in son yazısında da fal var yine... 2012 neler getirecek acaba? Sahi, yıllar mıdır ‘bir şey’ getiren? Yoksa ne? Her neyse... Yılın son yazısında zor sorulara kafa yormak yok.

A+A-

 

 

Kaç yıldır ‘yeni yıl falı’ bakıyorum.

2011’in son yazısında da fal var yine...

2012 neler getirecek acaba?

Sahi, yıllar mıdır ‘bir şey’ getiren?

Yoksa ne?

Her neyse...

Yılın son yazısında zor sorulara kafa yormak yok.

Fala bakalım, 2011’e veda edelim.

**

İŞ-PARA

1 Ocak 2012 sabahından itibaren bu ülkede tek bir işsiz kalmayacak. Adeta başımıza konfeti gibi ‘iş’ yağacak. Çalışacak iş bulamayan genç insanlarımız, “Acaba hangi işi seçsem. Şuna girsem kabuğu çıkar, bunun çöpü uzun” diyerek naz ve kapris yapacaklar, iş beğenmeyecekler. İşverenler gençleri tavlamak için her yolu deneyecekler. Süper yüksek maaşlar, ful sosyal yatırımlar, primler, 13 hatta 14’üncü maaşlar verecekler. Kapris devam ediyorsa işe gireceklere birer ‘0 kilometre’ otomobil, birer de apartman dairesi verecekler. Kalkınan ve gelişen ekonomi sayesinde sanayi bölgelerinde yeni fabrikalar açılacak. İş insanları kazandıkları paraların hacmi büyüdüğü için özel zırhlı kasa-arabalar alacaklar, paralar bankaya bu şekilde götürülecek. Krizdeki Avrupa Birliği ülkelerinden KKTC’ye göç başlayacak. Yunanlılar, İrlandalılar, İspanyollar ve İtalyanlar kentleri istila edip gettolar oluşturacaklar. İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu İspanya, İtalya, Yunanistan ve İrlanda Büyükelçileri’ni çağırıp ‘sosyal sorun’ yaratan yurttaşları konusunda birer ‘nota’ verecek. IMF ve Dünya Bankası başta olmak üzere dünyanın bütün ekonomiyle ilgili örgütleri, İktisat hocaları ve ekonomi uzmanları KKTC’deki ‘ekonomik mucize’nin formülünü almak için Ercan Havaalanı’ndan ülkeye giriş yapacaklar. Mucizenin mucitleri Maliye Bakanı Ersin Tatar ile TC Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, ‘ekonomik akıl almaya gelen konuklar’ı brife ederek ülkelerine geri gönderecekler.

--

SAĞLIK:

2012 yılı boyunca KKTC’de kimse hasta olmayacak. Bakanlar Kurulu’nun çıkaracağı ‘kanun hükmünde kararname’ ile hastalanmak katiyen yasaklanacak. İkinci bir ‘kararname’ye kadar kimse nezle ve grip dahil hiçbir hastalığa yakalanmayacak. Yakalananların ağzına biber sürülecek ve “Bir daha hasta olursan devlet baba seni eh yapacak” şeklinde korku salınacak. Devlet böylece hem ilaç masraflarını sıfırlayacak, hem de halkın ‘sıhhatli bir sene’ geçrimesini yasal güvence altına almış olacak.

--

AŞK:

Bazı falların aksine, 2012 sadece bazı bakanlar için değil, tüm KKTC halkı için tam anlamıyla bir ‘aşk yılı’ olacak. Sosyal yaşamdan da sorumlu Bakan Şerife Ünverdi’nin talimatıyla 31 Aralık 2011 geceyarısı saat tam 00.00’da görevli personel tarafından ülkenin dört bir yanına gaz haline getirilmiş ‘aşk iksiri’ pompalanacak. 5 farklı ilçeye ‘havadan pompalama’ amaçlı uçaklar kiralanacak. Dipkarpaz’dan Yeşilırmak’a kadar her metrekareye yetecek şekilde iksir düşecek ve herkes yeni yıla ‘aşk’la girecek. Böylece hükümet programındaki ‘mutlu bir halk’ hedefine ulaşılacak ve ‘daha da kalabalık’ bir nüfus için  yılın 9’uncu ayından itibaren ilk ‘meyve’ler de alınmaya başlanacak.

**

Fal bitti. İsteyen inansın isteyen inanmasın. Maksat muhabbet olsun!..

Bazen sorunları ‘ti’ye almak ruhumuza iyi geliyor galiba...

Seneye görüşmek üzere...

2012 geçmiş bütün yıllarınızdan iyi, gelecek bütün yıllarınızdan kötü olsun!..

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1349 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler