1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 2003 YILINDAN GÜNÜMÜZE...
2003 YILINDAN GÜNÜMÜZE...

2003 YILINDAN GÜNÜMÜZE...

Fileleftheros: Günde 100, hafta sonunda ise yaklaşık 350 Kıbrıslı Rum, kumar oynamak için adanın kuzeyine geçiyor Kıbrıs’ta barikatların aralandığı ve adanın güneyi ile kuzeyine karşılıklı geçişlerin başladığı 2003 yılından bu yana Kıbrıslı Türkl

A+A-Fileleftheros: Günde 100, hafta sonunda ise yaklaşık 350 Kıbrıslı Rum, kumar oynamak için adanın kuzeyine geçiyor

Kıbrıs’ta barikatların aralandığı ve adanın güneyi ile kuzeyine karşılıklı geçişlerin başladığı 2003 yılından bu yana Kıbrıslı Türklerin güneye 13,5 milyon, Kıbrıslı Rumların da kuzeye 7,4 milyon kez geçiş yaptığı bildirildi.
Kıbrıs’ın güneyinde yayımlanan Rumca Fileleftheros gazetesi, Kıbrıslı Rumların kuzeye daha çok kumarhaneler, Kıbrıslı Türklerle ürün alımı ve Güney Kıbrıs’ta satımı için anlaşma imzalamak ve sevdikleri yerleri ziyaret için; Kıbrıslı Türklerin ise çalışmak, alışveriş yapmak ve çocuklarını güneydeki okullara götürmek için geçtiğini yazdı.
Gazete, Kıbrıslı Türklerden bazılarının da devlet dairelerinde iş bulmak veya işsizlik fonuna kaydolmak için güneye geçtiğini belirtirken, geçişlerde en çok Kermiya (Metehan) barikatını kullandıklarını kaydetti.
Haberde, günde 100, hafta sonunda ise yaklaşık 350 Rum’un kumarhane için adanın kuzeyine geçtiği de belirtildi.
Gazete, bu yılın ocak ayından ağustos ayına kadar Kıbrıslı Rumların kredi kartlarıyla kuzeydeki oteller için 1 milyon 234 bin Euro para ödediğini de yazdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 704 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler