1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. 20.000 Fidan Projesi hayata geçti
20.000 Fidan Projesi hayata geçti

20.000 Fidan Projesi hayata geçti

Creditwest Bank, Kıbrıs’ın ağaçlandırılması ve yangınların önlenmesi amacıyla Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Orman Dairesi ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde adanın yeşillendirilmesi için 20,000’e yakın fidanı doğaya kazandırıldı.

A+A-

 

Creditwest Bank, Kıbrıs’ın ağaçlandırılması ve yangınların önlenmesi amacıyla Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Orman Dairesi ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde adanın yeşillendirilmesi için 20,000’e yakın  fidanı doğaya kazandırıldı. 
İşbirliği protokolü uyarınca  2014-2015 Ağaçlandırılma Dönemi’nde tamamlanan proje ile ilgili olarak bugün saat 10.00’da Hamitköy Yeni Yol Çalışması Mevkisi’nde sembolik  fidan dikim etkinliği düzenlendi. İlgili etkinliğe Orman Dairesi yetkilileri, Creditwest Bank yönetimi, Biyolog Niyazi Türkseven önderliğinde Lefkoşa Türk Lisesi Çevre Kolu  öğrencileri katılım gösterdi.

EROL: SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE KURUM OLARAK DEĞER VERİYORUZ

Konu ile ilgili bilgi veren Creditwest Bank Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol, Creditwest Bank’ın 20. yılı sebebiyle Orman Dairesi işbirliği ile 20.000 fidanın doğaya kazandırılması için gerçekleştirdiği projenin hayata geçtiğini ifade etti. Dr. Süleyman Erol, Creditwest Bank’ın Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel bankası konumunda olduğunu ve her geçen gün sosyal projelere olan yatırımını artırdığını belirtti. Erol, özellikle çevre konusunun ada için hayati önemi olduğunu ve bu konuda tüm kurumların üzerine düşen görevler olduğunun da altını çizdi.
Creditwest Bank’ın ağaçlandırma çalışmalarına özel önem verdiğini de belirten Dr. Süleyman Erol, adanın yeşillendirilmesi konusundaki  katkılarına devam edeceklerini belirtti.

Bu haber toplam 791 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler