1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 2 SAAT KARANLIKTA KALDI
2 SAAT KARANLIKTA KALDI

2 SAAT KARANLIKTA KALDI

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), bugün Maliye Bakanlığı önünde eylem yaparak, Kıb-Tek’e borcundan dolayı bakanlığın elektriğini kesti. Sendikal Platform ile bazı siyasilerin de destek verdiği eylemde bakanlığın elektriğin

A+A-

MALİYE 2 SAAT KARANLIKTA KALDI

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), bugün Maliye Bakanlığı önünde eylem yaparak, Kıb-Tek’e borcundan dolayı bakanlığın elektriğini kesti.

Sendikal Platform ile bazı siyasilerin de destek verdiği eylemde bakanlığın elektriğinin alkışlar eşliğinde kesilmesinin ardından bakanlık önüne mum yakıldı.

Bugün Maliye Bakanlığı’nın borcundan dolayı elektriğini kestiklerini söyleyen El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu, borcu olan herkesin elektriğini kesmeye devam edeceklerini, sadece gariban vatandaşın değil,  575 milyon TL alacaktan kuruma 440 milyon TL borcu bulunan devletin de elektriğini keseceklerini söyledi.

Kıb-Tek’in kapatılması veya hukuki varlığının sona erdirilmesi için yasa tasarısı taslağı hazırlandığını da ifade eden Kalyoncu, El-Sen olarak Kıb-Tek’in yaşatılması ve hizmet kalitesinin artırılması için her türlü mücadeleye hazır olduklarını vurguladı.

BIÇAKLI

Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı da, elektrik kurumunun başka yere benzemediğini, “buraya gireni elektrik teptiğini” belirterek, bunu da artık halkın çoğunluğunu temsil etmediğini savunduğu hükümetin anlamasını istedi.

Bıçaklı, kurumun enerji ürettiğini ve ürettiği enerjiyi sattığını, parasını ödeyenin de bu enerjiyi kullandığını ifade ederek, parasını ödemeyenlerin elektriğinin kesileceğini kaydetti.

KAPTAN

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan da, ülkede “yalan rüzgarı dizisi” oynandığını iddia ederek, hükümete suçlama ve eleştirilerde bulundu.

Kaptan, elektrik dairesinde elektrik olduğunu ve çarpabileceğini, buraya emniyet tedbirleri alınarak girilmesi gerektiğini ifade ederek, Sendikal Platformun her zaman El-Sen’in yanında olacağını vurguladı.

2 SAAT DOLMADAN BAĞLANDI

 

KIB - TEK İdari Mali Müdür Muavini Mehmet Özçelik’in talimatıyla Maliye Bakanlığı’nın elektrikleri saat 12:15’te tekrar bağlandı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler