1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 2 BAKANA SORULAR
2 BAKANA SORULAR

2 BAKANA SORULAR

Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (Tel - Sen), Telekomünikasyon Dairesi’yle ilgili çözüm önerilerinin “özerk bir kamu kurumu” olduğunu belirterek, “başka bir modelin denenmesinin halka ihanet olacağını” savundu.

A+A-

 

 

 

Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (Tel - Sen), Telekomünikasyon Dairesi’yle ilgili çözüm önerilerinin “özerk bir kamu kurumu” olduğunu belirterek, “başka bir modelin denenmesinin halka ihanet olacağını” savundu.

 

Tel - Sen Başkanı Tamay Soysan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner ile Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın dairenin özelleştirilmesiyle ilgili açıklamaları nedeniyle eleştirdi ve “Sabrımızı sınamayın” dedi.

 

Soysan yazılı açıklamasında, Saner ve Tatar’a hitaben bazı sorulara yer vererek, dairenin neden özelleştirileceğini sorguladı.

 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı’yla yaptıkları onlarca toplantıda sorularının bir kısmına yanıt alabildiklerini kaydeden Soysan, şunları ifade etti:

 

“Bizler, Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili kararı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın vereceğini biliyorduk. Şimdi görüyoruz ki Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı başka Maliye Bakanı başka söylüyor. İnanın bunları görmek, duymak, yaşamak bizleri; geleceğimiz adına, çocuklarımız, halkımız ve ülkemiz adına üzüyor.

 

Kabinenin iki bakanının, tabiri caizse körler ve sağırlar birbirini ağırlar misali bu kadar önemli bir durumda farklı kararlar üreterek hükümet kararı gibi açıklamalar yapması oldukça manidardır. Hiç kimsenin Telekomünikasyon Dairesi üzerinde, ülkemiz üzerinde oyunlar oynamasına, halkın malını birilerine peşkeş çekmeye zemin hazırlamasına asla müsaade etmeyeceğimizi defalarca söyledik, kararlılığımız ortadadır. Sakın ola; ne Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı, ne de Maliye Bakanı sabrımızı sınamaya kalksın! Emekçiler bu sınavdan başarı ile çıkar, ama bilinmesini isteriz ki halktan yetki almadan halkın malını peşkeş çekmeye hazırlananlar halkın karşısına bir daha çıkamazlar.”

 

“ÇÖZÜM ÖZERK KAMU KURUMU”

 

Tel - Sen Başkanı Tamay Soysan, dairenin gelirlerinin maliyeye yatırılmasının ve yönetiminin siyasi oluşunun, sürdürülebilir olmadığı görüşüne de yer vererek, “Maliye Bakanlığı, gelirleri alıp giderleri ödemiyor, sonra da ‘borç var özelleştirelim’ diyebiliyor. Çözüm önerimizi bakanlığa taslak halinde verdik. Çözüm özerk kamu kurumu. Bunun dışında bir çözüm veya bu çözüm modelinin denenmemesi bu halka ihanet, bu ülkeye ihanet olacaktır. Bunun karşısında durma görevi de öncelikle biz emekçilere düştüyse sonuna kadar bu mücadeleyi vereceğiz. Halkımızın tüm yaşatılan olumsuzluklara rağmen yanımızda olduğundan zerre kadar şüphemiz yoktur” ifadelerini de kullandı.

Bu haber toplam 672 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler