1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '1MAYIS'A DOĞRU
1MAYISA DOĞRU

'1MAYIS'A DOĞRU

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeni ile dün DEV-İŞ Lokalinde bir araya gelen Sendikal Platform içinde yer alan sendikalar 1 Mayıs 2012 etkinliklerini birlikte organize etme kararı aldılar.

A+A-

 

 

Yaklaşan 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeni ile dün DEV-İŞ Lokalinde bir araya gelen Sendikal Platform içinde yer alan sendikalar 1 Mayıs 2012 etkinliklerini birlikte organize etme kararı aldılar.

 

Dev- İş’ten konu ile ilgili açıklama şöyle;

 

Çalışanların haklarına saldırıların arttığı bu dönemde 1 Mayıs İşçi Bayramının anlamı ayrıca daha da büyük bir önem kazanmıştır. 1800’lü yıllarda işçilerin canları pahasına verdikleri mücadeleler ile elde ettikleri birçok kazanım günümüzde Sermaye ve Hükümetler tarafından yok sayılmakta, bir bir kaldırılmaktadır. Dolayısı ile 1 Mayıs 2012, emekçilerin ve emeğe saygı duyanların meydanlarda taleplerini dile getirmesi, seslerini yükseltmeleri için önemlidir.

 

Dün yapılan toplantıda 1 Mayıs Tertip Komitesi oluşturulmuştur. DEV-İŞ, Türk-Sen, KTAMS, KTÖS ve KTOEÖS 1 Mayıs 2012 mitingi için gerekli pratik çalışmaları yapmak üzere 1 Mayıs Tertip Komitesi olarak görevlendirilmiştir.

 

1 Mayıs Tertip Komitesi, 9 Nisan (Pazartesi) saat 11.00’de DEV-İŞ Lokalinde daha geniş bir toplantı yapma kararı aldılar. 1 Mayıs Mitinginin organizasyonuna ve katılımına yönelik katkı koymak, mitinge katılmak isteyen siyasi parti, dernek ve diğer sivil toplum örgütlerinin tümü de bu toplantıya katılabilecek ve görüş koyabilecekleridr.

 

1 Mayıs 2012 Mitinginin programı bu toplantı sonrasında kamuoyumuz ile paylaşılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 646 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler