1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 18 TON SÜT DAHA!
18 TON SÜT DAHA!

18 TON SÜT DAHA!

Geçtiğimiz gün YENİDÜZEN’in gündeme getirdiği “sütte zehir” haberinin ardından yetkililer söz konusu madde ile ilgili gerekli kontrollerin yapıldığını belirtirken, dün 18 ton sütün daha doğaya boşaltıldığı tespit edildi. Kuzey Kıbrıs

A+A-

 

 

Geçtiğimiz gün YENİDÜZEN’in gündeme getirdiği “sütte zehir” haberinin ardından yetkililer söz konusu madde ile ilgili gerekli kontrollerin yapıldığını belirtirken, dün 18 ton sütün daha doğaya boşaltıldığı tespit edildi.

Kuzey Kıbrıs’ın süt piyasasını elinde bulunduran devlet kurumu Süt Endüstrisi Kurumu (SÜTEK)’in, üreticiden topladığı tonlarca aflatoksinli sütlerin imhası devam ediyor.

Bir haftayı aşkın süredir günde 15 ton sütün Haspolat’taki Su Arıtma Tesisi’ne boşaltma işlemi

dün artarak devam etti.

 

Alınan bilgiye göre üreticinin yurt dışından getirttiği “pamuk küsbeti” isimli ham maddenin yaydığı bu zehrin, üç büyük çiftliğin sütünde tespit edildiği ileri sürüldü.

Tarım Bakanlığı yetkilileri gerekli sorunun kaynağının bulunup durumun kontrol altına alındığını belirterek, yapılan çalışmalarla riskli ürünün imha edildiğini ve tahlil sonuçlarının beklenildiğini dile getirdi.

Büyük zarar eden üretici hükümet tarafından tazmin edilmeyi beklerken, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun da ileriki günlerde konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

                                     

AYRINTILAR YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler