1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 17 MİLYON TL BORÇ
17 MİLYON TL BORÇ

17 MİLYON TL BORÇ

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Akçaba bugün düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada bakanlığın yeni projelerini açıkladı. Mustafa Akçaba, sağlık alanında yeni yapacakları yatırımlarla her türlü hizmeti vermeyi ve vatandaşları artık dış ülkelerdek

A+A-

 

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Akçaba bugün düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada bakanlığın yeni projelerini açıkladı.

 

Mustafa Akçaba, sağlık alanında yeni yapacakları yatırımlarla her türlü hizmeti vermeyi ve vatandaşları artık dış ülkelerdeki hastanelere muhtaç bırakmamayı hedeflediklerini söyledi.

 

Akçaba, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi avlusunda bulunan Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin ise, Gönyeli bölgesinde yapılması planlanan yeni bir hastaneye taşınması için proje ürettiklerini kaydetti.

 

Akçaba, bu yıl sağlık alanında 2,7 milyon TL’ye ihtiyaç duyduklarını, Türkiye’ye gönderdikleri hastalar dolayısıyla birçok hastaneye toplamda yaklaşık 17 milyon TL’ye varan borç bulunduğuna işaret ederek, bu nedenle de birçok hastanenin kapısının kendilerine kapandığını anlattı.

 

Hastanelerde sıkıntılar bulunduğunu, teknolojik altyapının zamanını doldurduğunu, bu yüzden bakanlık olarak ilçelerde bulunan hastanelere gerekli yatırımları yapacaklarını ve vatandaşlara kendi ülkesinde her türlü hizmeti sunacaklarını ifade eden Akçaba, vatandaşları dış ülkelerde tedaviye muhtaç bırakmayacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler