1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 16 yaşındaki kıza tecavüz zanlısı tutuklu yargılanacak
16 yaşındaki kıza tecavüz zanlısı tutuklu yargılanacak

16 yaşındaki kıza tecavüz zanlısı tutuklu yargılanacak

Mağusa’da 16 yaşındaki kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan zanlı A.B.A dün yeniden mahkemeye çıkarıldı…

A+A-

Mağusa’da 16 yaşındaki kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan zanlı A.B.A. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Zanlı A.B.A, almış olduğu 3 günlük tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Cinsel tecavüz”, “Cinsel saldırı”, “Kasti hasar”, “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Şiddet tehdidi” suçlarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı A.B.A, 2015 yılına ait benzeri bir sabıkası daha bulunduğu gerekçesiyle davaları görüşülünceye değin 1 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Soruşturma tamamlandı…

Meselenin tahkikat memuru, zanlı A.B.A’nın 12 Ekim 2018 tarihinde saat 06:00’da Glapsides bölgesinde bulunan park alanında kullanımında bulundurduğu araç içerisinde evine götürmek için aldığı 16 yaşındaki kızı öpmeye çalışarak cinsel saldırıda bulunduktan sonra kıza zorla şiddet gösterip cinsel tecavüzde bulunduğunu anımsattı. Zanlının 2014 yılında işlediği ve 2015 yılında sonuçlandığı benzeri bir suçtan dolayı sabıkası bulunduğunu belirten tahkikat memuru, zanlının davaları görüşülünceye değin 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Cezaevine gönderildi…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı A.B.A’nın davaları görüşülünceye değin 1 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

 

 

 

Bu haber toplam 1759 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler