1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 1500 ÖĞRETMENE TEHDİT
1500 ÖĞRETMENE TEHDİT

1500 ÖĞRETMENE TEHDİT

KTOEÖS, bu sabah düzenlediği basın toplantısında, öğretmenlere, Eğitim Bakanlığı tarafından ‘tehdit’ mektupları gönderildiğini iddia etti. Sendika 28 Mart Çarşamba günü, söz konusunu mektupları Eğitim Bakanlığı’na iade edeceğini açıklad

A+A-

 

 

KTOEÖS, bu sabah düzenlediği basın toplantısında, öğretmenlere,  Eğitim Bakanlığı tarafından ‘tehdit’ mektupları gönderildiğini iddia etti. Sendika 28 Mart Çarşamba günü, söz konusunu mektupları Eğitim Bakanlığı’na iade edeceğini açıkladı.

 

Basın toplantısının tam metni şöyle;

 

Öğretmenİ baskı ve tehdİt yıldırTamaz

 

         Öğretmenlerimizin ilahiyat alanın açılmasına karşı gösterdiği mücadele, talimatları AKP’den alan UBP Hükümeti ve onun Milli Eğitim ve Spor Bakanlığını çok rahatsız etmişe benzemektedir. Kuran kursları, ilahiyat alanı, imam hatip liseleri, külliyelerin gündeme gelmesiyle tarikatların ÜMMET BAKANLIĞI’na dönüşen Milli Eğitim Bakanlığı, foyasını saklamak için öğretmeni tehdit ve şantajla susturmak istemektedir.

 

         Devlet Okullarına, kamusal, nitelikli, bilimsel eğitime  öğretmenin sahip çıkması “Milli Eğitim Bakanlığını” neden sıkıntıya düşürdüğü aslında anlaşılmaktadır. Koltuğunu korumak için,  fotoğraf karelerinde AK Partili bakanlarla birlikte yer almak için yoğun çaba harcayan sn.Eğitim Bakanı, aldığı her talimatı uygulamaya çalışırken, Kıbrıs Türk Toplumunun çağdaş  eğitim felsefesini bile  katletmektedir. Tek yöneliminin YGS olmadığı, ama siyasilerin Türkiye ile aynılaştırdığı eğitim sisteminin açtığı sorunların aşılması için uğraşacağına, eğitimin kalan tek sigortası öğretmenlere baskı, tehdit ve  mobing uygulayarak devlet okullarını tamamen sahipsiz bırakmaya çalışmaktadır.

 

         Milli Eğitim Bakanlığı AKP’ye şirin görünmek için öğretmeni aşağılayacak şekilde  davranmaktadır. Bir yandan her okula ziyaret yaparak öğretmenle iletişim kurulduğunu sanmakta diğer yandan öğretmene tehdit, şantajla mektup göndermektedir. Sn. Bakan yasaları ve görevlerini unutmuş, açılış ve ziyaretlerle gün geçirirken, öğretmenlerin de görevlerini unuttuğunu sanmaktadır. Belli ki elçilikte yapılan toplantılarda eğitim müşaviri, öğretmeni cezalandırmasını emretmiş, o da talimatları uygulamaya çalışmaktadır.

 

           Anayasaya, yasalara uymayan, yasaları lastik gibi kendisi için sündüren UBP Hükümeti ve onun Sn.Eğitim Bakanı  aba altından sopa göstererek, sahte davranışlar sergileyerek öğretmeni hedef yapmaya çalışmaktadır. Belli ki rejimin iyi bekçisi gibi görünerek koltuğunu korumak istemektedir. Öğretmenleri ve sendikalarını baskı ve tehditle sindireceğinin algısını yaratacağını düşünmektedir. Öğretmen dayanışmasını ve birlikteliğini bitirerek esas amaç olan KTOEÖS’ü ortadan kaldırma niyetini göstererek, belirli çevrelere mesaj göndererek,  rant elde etme peşindedir. Öğretmenler tehdit edilerek,  mobing uygulanarak sendikal dayanışmasının bitirileceği zannedilmektedir.

 

         Sn. Mili Eğitim Bakanı ve Bürokratları iyi bilmelidir ki öğretmen görevine bağlıdır. Öğretmen sendikasına bağlıdır. Öğretmen baskı ve tehditlere boyun eğmez. Öğretmenlere gönderilen ve yasal  olmayan ancak baskı, tehdit ve aşağılama anlamı içeren mektuplar, esas sahibi olan Milli Eğitim Bakanlığına 28.03.2012 Çarşamba günü saat:15.00’de iade edilecektir. Milli Eğitim Bakanlığının ŞOV yaptığı gezilerden fırsat bulup bu mektupları geri almak için bizleri bekliyor olacağını umuyoruz.

                                                                                                        

 

                                                                                                    

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1112 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler