1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 150 adet tekerlekli sandalye bağışlandı…
 150 adet tekerlekli sandalye bağışlandı…

150 adet tekerlekli sandalye bağışlandı…

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu toplantısı Kuzey Kıbrıs ev sahipliğinde gerçekleşti

A+A-

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yönetim kurulu toplantısı dün Kuzey Kıbrıs ev sahipliğinde gerçekleşti.

Girne’de Merit Park Otel’de yer alan toplantıya, TDBB Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İhramim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Fahri Solak, evsahibi KKTC’nin Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ile birlik üyesi toplam 7 ülkenin yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantı, Karaosmanoğlu ile Benli’nin açılış konuşmalarıyla başladı.

Toplantıda üye ülkelerin yönetim kurulu üyeleri Karaosmanoğlu ile Benli’ye çeşitli hediyeler sundu.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, TDBB Yönetim Kurulu üye ülkelerin temsilcilerini KKTC’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, KKTC hakkında kısa bilgi sundu.
Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm ve eğitim ülkesi olduğunu da belirten Benli, aynı zamanda uzun yıllardır devam eden birtakım siyasi sorunları bulunduğunu kaydetti.

Böyle bir konumu bulunan ülkede dünya ölçeğinde bir organizasyona evsahipliği yapmanın öneminde dikkat çeken Benli, Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetim kurulu toplantısına evsahipliği yapmanın onur olduğunu vurguladı.

Toplantının hayırlı geçmesini dileyen Benli, aldığı kararla Kuzey Kıbrıs’taki engelli ve yaşlılara 150 adet tekerlekli sandalye bağışlayan TDBB’ye teşekkür etti.

 


Karosmanoğlu: “Hayırlı ve yararlı geçmesini diliyorum”
TDBB Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbramim Karaosmanoğlu birlik yönetim kurulu toplantısını Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek, hayırlı ve yararlı geçmesini diledi.
Toplantının Kuzey Kıbrıs’ta yapılmasının önemine dikkat çeken Karosmanoğlu, bu kapsamda katkı koyan Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’ye teşekkürlerini sundu. tak

Bu haber toplam 820 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler