1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 14 TAKIM 24 TEKNİK ADAM
14 TAKIM 24 TEKNİK ADAM

14 TAKIM 24 TEKNİK ADAM

Telsim Süper Lig’de normal sezonun tamamlanmasının ardından takımların gösterdiği performans kadar kulüplerin yapmış olduğu teknik adam değişikliklerinin sayısı dikkat çekti. İlk devrede Süper Lig’de mücadele eden 14 takımda 19 teknik adam gör

A+A-

 

 

Telsim Süper Lig’de normal sezonda 14 takımı 24 farklı teknik adam çalıştırdı. Bu isimlerden 6 tanesi bir sezon boyunca 2 farklı Süper Lig takımın başında yer alırken, 4 takım sezonu başladıkları teknik adamlarla tamamladı

 

Telsim Süper Lig’de normal sezonun tamamlanmasının ardından takımların gösterdiği performans kadar kulüplerin yapmış olduğu teknik adam değişikliklerinin sayısı dikkat çekti. İlk devrede Süper Lig’de mücadele eden 14 takımda 19 teknik adam görev yaparken, ikinci devrede bu sayı 14 takımda 24 oldu. Süper Lig’de bu sezon 24 teknik adam 14 farklı takımda görev yaptı. Bu isimlerin 6 tanesi bir sezon boyunca 2 farklı Süper Lig takımının başında yer aldı. Doğan Türk Birliği, Lefke, Cihangir ve Yenicami, sezonu başladıkları teknik adamlarla notkaladı.

 

EN FAZLA DEĞİŞİKLİK KAYMAKLI’DA

İlk devrede en fazla teknik adam değişikliğine giden takım geçtiğimiz futbol sezonunun şampiyonu Küçük Kaymaklı oldu. Sezon öncesi hazırlık dönemine Mehmet Ali Özgürgün ile başlayan Kaymaklı, sezon arifesinde takımı Mustafa Borataş’a emanet etmişti. Ligin 6’ncı haftasında alınan Düzkaya beraberliği ile Borataş ile yolları ayıran yeşil siyahlılar daha sonra Mehmet Bolkan ile anlaşmış, ancak ilk devrenin tamamlanmasının ardından Bolkan ile de yollar ayrılarak takımın başına Vehbi Özerem getirilmişti. Özerem’in yaşadığı şike iddiaları sonrası görevden ayrılması sonrası Küçük Kaymaklı sezonu Mustafa Özarabacı ile tamamladı. Yeşil siyahlılar bir sezonda 5 teknik adam değişikliği yaşayarak ligi 3’üncü sırada tamamladı.

 

6 TEKNİK ADAM 2 SÜPER LİG TAKIMI ÇALIŞTIRDI

Süper Lig’de normal sezonun tamamlanmasıyla iki takım çalıştıran altı teknik direktör bulunuyor. Sezonu Çetinkaya ile açan ve daha sonra Küçük Kaymaklı’nın başına getirilen Mehmet Bolkan ilk devrede iki takım çalıştırdı. Sezona Gönyeli ile başlayan, ardından Düzkaya ile anlaşan Mustafa Piro sezonu bu takımla tamamlayarak play out maçlarına hazırlanıyor. Sezona Lapta ile başlayan Mustafa Özarabacı, Küçük Kaymaklı ile 26 haftalık periyodu tamamlarken, Göçmenköy’de göreve başlayan Hüseyin Cantürk, Lapta ile normal sezonu tamamladı. Sezona Düzkay ile başlayan ve Türk Ocağı ile tamamlayan Ahmet Dedekorkut ile Mağusa Türk Gücü’nde başlayıp Göçmenköy’de tamamlayan Mehmet Merteroğlu, diğer teknik adamlar.

 

K.KAYMAKLI: 5

M. Ali Özgürgün, Mustafa Borataş, Mehmet Bolkan, Vehbi Özerem, Mustafa Özarabacı

TÜRK OCAĞI: 3

Nuri Adıgüzel, Ahmet Arslan, Ahmet Dedekorkut

GÖÇMENKÖY: 3

Hüseyin Cantürk, Mustafa Özçığ, Mehmet Merteroğlu

GÖNYELİ: 3

Mustafa Piro, Mehmet Amcaoğlu, Hişam Tarazi

ÇETİNKAYA: 2

Mehmet Bolkan, Turan Altay

MAĞUSA TÜRK GÜCÜ: 2

Mehmet Merteroğlu, Cenk Berkalp

B.BAĞCIL: 2

Ahmet Soğukpınar, Toygar Davulcu

LAPTA: 2

Mustafa Özarabacı, Hüseyin Cantürk

TATLISU: 2

Tayfun Kurtarıcıoğulları, Hüseyin Kayım

DÜZKAYA: 2

Ahmet Dedekorkut, Mustafa Piro

YENİCAMİ: 1

İltaç Karayel

DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ: 1

Caner Oshan

CİHANGİR: 1

Fırat Canova

LEFKE: 1

Mehmet Solkanat

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler