1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 14 MART'TA 'HAYDİ EYLEME'
14 MARTTA HAYDİ EYLEME

14 MART'TA 'HAYDİ EYLEME'

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnsiyatifi, 14 Mart Çarşamba günü Büyükonuk- Yedikonuk sahiline yapılması planlanan petrol dolum tesisini protesto etmek için geniş katılımlı eylem gerçekleştirecek

A+A-

 

 

 

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnsiyatifi, 14 Mart Çarşamba günü Büyükonuk- Yedikonuk sahiline yapılması planlanan petrol dolum tesisini protesto etmek için geniş katılımlı eylem gerçekleştirecek.

 

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnsiyatifi adına, Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten’ın açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

 

HAYDİ EYLEME

 

‘‘Petrol Dolum Tesisi Varsa, Biz Yokuz’’

 

Ülkemizin en bakir alanlarından olan, potansiyel koruma alanı seçilen ve eko-turizm bölgesi ilan edilen Büyükkonuk-Yedikonuk sahiline PETROL DOLUM TESİSİ yapılmasını engellemek amacıyla  uzunca bir süredir girişimlerimiz devam etmektedir. Hükümet ise, bu konudaki umursamaz tavrını sürdürmekte ve halkın çıkarlarını gözetmek yerine belirli zümrelerin çıkarlarını kollamayı tercih etmektedir.

PETROL DOLUM TESİSİNE HAYIR İNSİYATİFİ olarak bölgede yaşayan insanların, Karpaz belediye başkanlarının, sivil toplum örgütlerinin ve toplumun geniş kitlelerinin karşı çıktığı bu geleceği yok etme operasyonunu engellemeye yönelik mücadelemizi yükseltmekte kararlıyız. Bu amaçla 14 Mart 2012 Çarşamba günü saat 15:30 da geniş katılımı bir eylem gerçekleştirilecektir. ‘‘Petrol Dolum Tesisi Varsa, Biz Yokuz’’ sloganıyla gerçekleştirilecek eylemde bölge halkı tarafından toplanan imzalar da başbakana iletilecektir.

İnisiyatifimiz yanında sendikalardan siyasi partilere, otelcilerden sanayicilere kadar toplumun birçok kemsinin destek vereceği eylemde, bu tür sözde bir yatırımı istemediğimizi gür bir sesle haykıracağız. Şimdi, ülkemizin çevresel üstünlüğünü yok ederek birilerine peşkeş çekmek isteyenlere karşı gereken cevabı verme zamanıdır.  Bu nedenle, tüm halkımızı eylemimize katılarak mücadelemize katılmaya çağırıyoruz.

Haydi, daha fazla geç kalmadan hep birlikte tepkimizi gösterelim…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler