1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 13'ÜNCÜ ŞAMPİYONLUĞU ANLATTI
13ÜNCÜ ŞAMPİYONLUĞU ANLATTI

13'ÜNCÜ ŞAMPİYONLUĞU ANLATTI

Telsim Süper Lig’in 24’üncü haftasında Doğan Türk Birliği’ni 2-1 mağlup ederek 2011 – 2012 futbol sezonu şampiyonu olan Çetinkaya’nın başarılı teknik direktörü Turan Altay, Yenidüzen Spor Servisi’ni ziyaret etti. Çetink

A+A-

 

 

Çetinkaya’nın 12 ve 13’üncü şampiyonluğunda söz sahibi olan başarılı teknik direktör Turan Altay geride bırakmaya hazırlandığımız bir sezonu anlattı. Yenidüzen Spor Servisi’ni ziyaret eden deneyimli teknik adam Çetinkaya’da göreve gelişinden, takım içerisinde yaptığı değişikliklere, Cedric’in gidişi sonrası yaşananlardan 13 sayısının neden kendisine her zaman uğurlu geldiğine kadar bir sezonu değerlendirdi

 

 

Telsim Süper Lig’in 24’üncü haftasında Doğan Türk Birliği’ni 2-1 mağlup ederek 2011 – 2012 futbol sezonu şampiyonu olan Çetinkaya’nın başarılı teknik direktörü Turan Altay, Yenidüzen Spor Servisi’ni ziyaret etti. Çetinkaya’nın 12’inci ve 13’üncü şampiyonluğunda söz sahibi olan Turan Altay göreve gelişinden, lig içerisinde yaşanan sürece kadar 13’üncü şampiyonluğun öyküsünü anlattı.

Turan Altay, Çetinkaya’nın ligin 2’nci haftasında Cihangir deplasmanında golsüz berabere kalmasının ardından gece geç saatlerde kendini Çetinkaya yönetiminin aradığını, daha sonra yönetimi ile buluştuğunu ve anlaşmaya vardıklarını söylerek göreve gelmesinin nasıl olduğunu anlattı. Yönetimin kendisinden ne istediğini sorduğunu ve onların şampiyonluk hedefinde olduklarını söylediğini dile getirdi. 13 sayısının uğuruna inandığını belirten Altay, 13 sayısının uğursuz bir sayı olarak nitelendirilmesine karşılık kendisinin hayatında 13 sayısına dair olumlu hatıraları olduğunu dile getirirken “Ben 13 sayısının uğuruna inanan bir kişiyim. Ayın 13’ünde doğdum, 13’ünde işe girdim, karımla 13’ünde tanıştım. Bir antrenman sonrası kulübe girip 12 tane şampiyonluk kupasını gördüğüm zaman 13’üncü şampiyonluk da gelecek dedim” diye konuştu.

 

ALTAY, “İLK ANTREMANDA ŞAMPİYON OLACAĞIMIZI SÖYLEDİM”

Takım ile ilk antrenmanına çıktığında şampiyon olacaklarını söylediğini anlatan Altay “İlk antremana çıktığım zaman takımda 2007 de çalıştığım, beni tanıyan ve benim neler yapabileceğimi bilen futbolcular kadar benim kim olduğumu ve ne yapabileceğimi bilmeyen futbolcularda vardı. Önce onlara benim kim olduğumu anlatmakla işe başladım ve yaptığım ilk antremandan itibaren şampiyon olabileceğimizi anlattım” dedi. Takımdaki özgüven eksikliği doğrultusunda bu sorunu gidermek için de çalıştığını anlatan Altay, futbolcularla gerek antrenmanda gerekse gruplar halinde buluşarak konuştuklarını anlattı.  “Kaptanlar ile toplantılar yaptık ve çıktığımız ilk Lapta maçında galip gelip onların neler yapabileceklerini görmelerini sağladık” diyen deneyimli teknik adam “İlk antremandan bu güne kadar takımla ve yönetimle tüm işlerimizi sevgi, saygı ve karşılıklı güven içerisinde götürdük. Böyle davranmam işimi daha kolay yapmamı sağlarken, başarıda geldikçe futbolcularımın özgüvenleri de yerine gelmiş oldu ve günün sonunda şampiyon olduk” diye konuştu.

 

“EDİZ NE KADAR FAYDALI OLDUYSA, MUSA BİZE YARAMADI”

Devre arasında yapılan transferlere de değinen Altay, Ediz ve Musa’yı değerlendirdi. “Devreyi lider tamamladıktan sonra Ediz’i kiralık olarak, Musa’yı TC kontenjanı doğrultusunda renklerimize bağladık. Ediz’in çok faydası olduğuna inanıyorum” diyen Turan Altay, ayni faydayı Musa’da görmediğine dikkat çekiyor.

Altay, “Ediz camiayı çok sevdi, takım arkadaşlarıda onu benimsedi ve inanıyorum ki günün sonunda serbest transfer hakkını Çetinkaya’da kalmakla kullanacak” diye konuşurken devre arası adayı terk eden Cedric konusunda ise “Cedric gitti diye hiçbir zaman bu iş bitti demedim ve dedirmedim. Sistemde gerekli değişiklikleri yaparak kanatları ön plana çıkararak oynadık. Bunun da faydasını gördük” diye konuştu.

 

“YÖNETİME VE HALİT KARABAŞOĞLU’NA TEŞEKKÜRLER”

Teknik Direktör Turan Altay’la yaptığımız söyleşide, takımın sponsoru olan Savoy Hotel yönetim kurulu başkanı Halit Karabaşoğlu’na kulübe sağladığı imkanlardan dolayı teşekkür etti. Altay “Geldiğim zaman Çetinkaya camiası nasıl bir yönetime sahip olduğu konusunda bilgi sahibi değildim. Fakat zaman içerisinde dengeli ve uyumlu bir yönetim olduğunu gördüm. Bütün bir sezon boyunca tüm antremanlarıma  katıldılar ve izlediler, yanımızda oldular dedi. Her hafta mangallar yandı ve futbolcu alacakları her zaman gününde ödendi. Buda bizi şampiyonluğa göten etkenlerdendir” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 690 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler