1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 136 DAVANIN 108’İ KARARA BAĞLANDI…
136 DAVANIN 108’İ KARARA BAĞLANDI…

136 DAVANIN 108’İ KARARA BAĞLANDI…

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi,2011-2012 Adli yılını kapattı.Yeni Adli yıl 9 Ağustosta başlayacak.

A+A-

 

Sevgi YALMAN

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 2011-2012 Adli yılını kapattı. Dün okunan 3 kararın ardından Ağır Ceza Mahkemesinin kapanış seremonisi gerçekleştirildi. Mahkeme, geçmiş dönemde bir önceki adli yıldan kalan davalar dahil, toplam 136 davanın 108’ini görüşerek karara bağladı.

Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi ve Yargıç Ayşen Soykara Toroslu’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki adli yıl kapanış törenine iddia makamı adına Savcı Mustafa İldeniz’in yanı sıra Gazimağusa Polis Müdürü Olgun Özçürümez ile İskele Polis Müdürü Ahmet Zaim adına İdari Polis Amiri Başmüfettiş Mustafa Ceylanlı katıldı.

22 DAVA BEKLİYOR

Kapanış oturumunda söz alan Savcı Mustafa İldeniz,2011-2012 Adli yıl oturumlarının başladığı 16 Eylül 2011 tarihinden bu yana gündemde bulunan toplam 136 davanın 108’inin görüşülerek karara bağlandığını,22 davanın ise görüşülmeyi beklediğini söyledi.

Daha sonra söz alan Gazimağusa Polis Müdürü,Ağır Ceza Mahkemesine, bölgedeki son durumla ilgili bilgi verdi.Özçürümez, Gazimağusa Polis Karakolu’nda şu anda bir tutuklunun bulunduğunu,8 kişinin de hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildiğini kaydetti.

İskele İlçesi ile ilgili bilgi veren Başmüfettiş Mustafa Ceylanlı ise 29 Haziran itibarıyla ne İskele Polis Karakolu’nda ne de bölgedeki karakollarda herhangi bir tutuklu bulunmadığını belirtti.

Ceylanlı, başkasının kimliğine bürünme ve izinsiz çalışma suçlarından tutuklanan bir zanlının ise teminat şartlarını yerine getiremediği için Merkezi Cezaevi’ne, hükümsüz tutuklu olarak gönderildiğini kaydetti.

YENİ ADLİ YIL 9 AĞUSTOS’TA

Yeni adli yıl,9 Ağustos 2012 tarihinde başlayacak.Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin Kıdemli Yargıcı Nüvit Gazi’nin yeni adli yılda Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görev yapmayacağı belirtilirken, yeni heyetin Başkanı Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin ve Yargıç Ayşen Soykara Toroslu’dan oluşması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 594 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler