1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. 13. Kıbrıs Tiyatro Festivali 1 Eylül’de başlıyor
13. Kıbrıs Tiyatro Festivali 1 Eylül’de başlıyor

13. Kıbrıs Tiyatro Festivali 1 Eylül’de başlıyor

Harmancı: “Festivalin çok değerli kültürel katkıları var”

A+A-

 

Kıbrıs Tiyatro Festivali için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Lefkoşa Türk Belediye si’nin (LTB) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kıbrıs Tiyatro Festivali’nin 13.’sü bu yıl 1-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Lefkoşa Türk Belediyesi’nde, festivalin platin sponsorlarından olan Kıbrıs Türk Petrolleri (K-PET) ile protokol imzalandı.
Platin sponsorluk protokolüne LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve K-PET Genel Müdürü Cem Arat imza koydu.
İmza töreninde LTB Kültür Sanat Şube Amiri ve Festival Komitesi Başkanı Kıymet Karabiber, LBT Kültür Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy ve LBT İdari ve Mali İşler Sorumlusu Ülgen Hafız hazır bulundu.

Harmancı: “Festivalin çok değerli kültürel katkıları var”
İmza töreninde konuşma yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Kıbrıs Tiyatro Festivali’nin hem Lefkoşa’ya hem de ülkemize kazandırdığı çok değerli kültürel katkıları olduğunu kaydetti. Harmancı başkente, altyapının yanı sıra sanatsal faaliyetlerin de kazandırılmasının LTB’nin eseas görevleri arasında olduğunu vurguladı.

Arat: “Katkı koymaktan memnunuz”
K-PET Genel Müdürü Cem Arat ise imza töreninde, Kıbrıs Tiyatro Festivali’nin ülkemizin en nitelikli ve değerli festivallerinden biri olduğunun altını çizerek 13.Kıbrıs Tiyatro Festivali’ne platin sponsoru olarak katkı koymaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ayrıca, LTB Kültür Sanat Şube Amiri ve Festival Komitesi Başkanı Kıymet Karabiber, 13. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nin tanıtım programı ve içeriği ile ilgili bilgilerin önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan basın toplantısında açıklanacağını bildirdi. YD

Bu haber toplam 1959 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler