1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 120 milyon nerde, bilen var mı?
120 milyon nerde, bilen var mı?

120 milyon nerde, bilen var mı?

Benim daha önceki yazılarımda devletin yıllık yaklaşık 60 milyon TL’lik bir gelirin şans oyunlarından elde edildiğini okumuşsunuzdur. Bu yazılarıma geçen haftaya kadar yanıt veren olmadı. Ama geçen hafta sözüne güvendiğim bir bürokrat bu gelirin yak

A+A-

 

 

Benim daha önceki yazılarımda devletin yıllık yaklaşık 60 milyon TL’lik bir gelirin şans oyunlarından elde edildiğini okumuşsunuzdur. Bu yazılarıma geçen haftaya kadar yanıt veren olmadı. Ama geçen hafta sözüne güvendiğim bir bürokrat bu gelirin yaklaşık kırk milyon civarında olduğunu söyledi.

Yani üç yılda yaklaşık 120 milyon Türk Lirası.

Gençlik ve spor için oluşturulan kaynak bu.

Peki bu kaynak ne oldu?

Sayın Dürüst ve Sayın Çavusoğlu sizler bu kaynağın yasal yetkilileri oldunuz. Sizler bu kaynağı nerelerde ve nasıl kullandınız. Kullanmadıysanız bu paralar nerde?

Sayın Amcaoğlu siz spor sayesinde önce belediye başkanı, sonra milletvekili, şimdi de bakan oldunuz. Siz sporun parasının ne olduğunu Bakanlar Kurulu’nda sordunuz mu?

Siyasete kulüp başkanlığıyla başlayan, kulüp başkanıyken devletin spora katkılar yapmasını savunan. Şimdilerde ise hemen hemen her maç protokoldeki yerini boş bırakmayan Maliye Bakanı Sayın Ersin Tatar. Siz bu paranın nerelere harcanmasına katkı koydunuz. Bu paralar yasanın öngördüğü şekilde mi harcandı?

Peki geçmişte kulüp yöneticiliği yapan, atçılığı çok sevdiği bilinen. Muhalefet milletvekiliyken jokey kulübü başkanlığı yapan Sayın Başbakan. Siz bu 120 milyon TL’nin ne olduğunu biliyor musunuz? Muhalefetteyken hipodrom yapılması için çok çalıştığınızı biliyorum. İşte şimdi Başbakansınız ve elinizin altında 30 tane hipodrom yapacak kadar kaynak var. Neyi bekliyorsunuz. Yetki sizde gösterin kendinizi.

Siz Kıbrıs Türk halkının iradesiyle seçilen 50 milletvekili arkadaş. Bu, 120 milyon TL’nin ne olduğunu biliyor musunuz? Bu paranın nerelere harcandığını hükümete soracak mısınız?

Bir sorum da Sayın Büyükelçi Halil İbrahim Akça’ya olacak. Sizin bu ülkenin paralarının nerelere harcandığını bizden daha iyi bildiğinizi düşünüyorum. Peki, bu kaynak nasıl kullanıldı bilginiz var mı? Ha bir de şunu sorayım T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç’a Kıbrıslı Türklerin elinde spor için oluşturduğu böyle bir kaynak olduğunu söylediniz mi? Söylediyseniz Sayın Kılıç’ın tepkisi ne oldu?

Bir sorum da spor kamuoyuna olacak. Sizin katkınız ile geçirilen yasayla oluşturulan bu fonun son üç yılda ne yaptığını biliyor musunuz? Kulüpler, federasyonlar, sporcular, hakemler, antrenörler ve spor yazarları, spor için oluşturulan bu kaynağın nereye gittiğini biliyor musunuz? Bu kaynağın ne olduğunu bilen var mı?

120 milyon TL’nin ne olduğunu bilen var mı??

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 565 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler