1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 114 ÖĞRENCİYE DAHA BURS
114 ÖĞRENCİYE DAHA BURS

114 ÖĞRENCİYE DAHA BURS

2011-2012 Öğretim Yılı için burs müracaatında bulunan öğrencilerden, burs hakkı kazanan ve hak kazanamayanların bir kısmını açıkladı

A+A-

 

 

Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi, 2011-2012 Öğretim Yılı için burs müracaatında bulunan öğrencilerden, burs hakkı kazanan ve hak kazanamayanların bir kısmını açıkladı.

Daire müdürü Hüseyin Kavaz tarafından yapılan açıklamada, burs başvuru forumlarının değerlendirilmesine devam edildiği, değerlendirilmesi tamamlanan öğrencilerden burs hakkı elde eden 114 öğrenci ile geliri kriter üstü olan 21 öğrencinin belirlendiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğünden değerlendirme yapıldıkça dairemiz tarafından basın yayın yolu ile duyurusu yapılacaktır. Değerlendirme sonuçlarına göre burs hakkı elde eden öğrencilerin ivedi olarak Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesine başvuru yapıp dosya tamamlamaları gerekmektedir. Dosya tamamlama işlemini geç yapan öğrencilere geriye dönük burs ödemesi yapılmayacaktır. Ayrıca gelir yönünden kriter üstü olanlar bir defaya mahsus olmak üzere Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi’ne itiraz edebileceklerdir. İtirazların gecikmeden zamanında yapılması esastır.

Burslu olup da bursları kesilen ara sınıf öğrencileri burslarının devamı için eksik belgelerini ivedilikle tamamlamaları gerekmektedir. Bu sonuçlar www.mebnet.net adresinden de takip edilebilir.”

İKİNCİ DÖNEM MÜRACAATLARI DA BAŞLADI

Bu arada, KKTC üniversitelerinde yüksek öğrenim gören ve 2011-2012 öğretim yılında Destek Bursu alan öğrencilerin II. dönem burs müracaatlarının, 1 Şubat-29 Şubat tarihlerinde yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada, bu bağlamda öğrencilerin belirtilen tarihlerde başvurularını yapmaları gerektiği ifade edildi.

Ayrıca “full transcript ve öğrenci belgeleri” de dairenin ilgili birimlerine ulaştırılacak.

Önceki öğretim yılında burslu olup da bursları kesilen ara sınıflardaki öğrencilerin de burslarının yeniden başlatılması için gerekli belgeler ile müracaatları kabul edilecek. 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 792 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler