1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. 11 gündür kayıp
11 gündür kayıp

11 gündür kayıp

Firarda 11. gün doldu. Merkezi Cezaevi’nde Ağustos 2014’ten beridir hükümlü tutuklu olarak bulunan ve 3 Nisan’da çalışmak üzere götürüldüğü Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden firar eden 35 yaşındaki Yavuz Erten’in izine hala rastlanmadı

A+A-

Ayşe GÜLER

Çalışmak üzere götürüldüğü Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden 3 Nisan tarihinde firar eden 35 yaşındaki mahkum Yavuz Erten hala bulunamadı.

Polis, Merkezi Cezaevi’nde Ağustos 2014’ten beridir hükümlü tutuklu olarak bulunan mahkum Yavuz Erten’in izine günlerdir ulaşamadı.

Gelen ihbarları değerlendirerek tüm bölgelerde geniş çaplı araştırma yapan polis ekipleri, firari ile ilgili hiçbir bulgu elde edemedi.

11 gündür kayıp olan firarinin Lefkoşa’da Surlariçi ve Metropol bölgesinde görüldüğüne dair ihbar alınmış, ihbarlar neticesinde hiçbir sonuç elde edilememişti.

Polis görenlerin bilgi vermesini istemişti

Hastaneden kaçarken üzerinde turuncu tişört, gri renk pantolon ve spor ayakkabı giyen Yavuz Erten’in bulunabilmesi için firari mahkûmun fotoğrafını yayınlayan polis, firariyi görenlerin 155 Polis İmdat hattını arayarak polise bilgi vermeleri çağrısında bulunmuştu.

Olay nasıl yaşanmıştı?

Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem, firari mahkûm Yavuz Erten’in 3 Nisan’da sabah saat 10.00 sıralarında başka bir mahkûm, bir gardiyan ve bir teknisyen ile birlikte cezaevinde dülgerlik atölyesinde yaptıkları dolapları monte etmek için hastaneye gittiğini söylemişti.

YENİDÜZEN’e konuşan Bilmem, mahkûmun dolapları yerleştirdikten sonra ellerini yıkamak amacıyla görevli gardiyandan lavaboya gitmek için izin istediğini, geri gelmemesi üzerine görevli gardiyanın lavaboya giderek, mahkûmun orada olmaması üzerine firar ettiğinin anlaşıldığını belirtmişti.

Bilmem, 8 aydır cezaevinde bulunan ve firar eden mahkûmun daha önce de hastaneye çalıştırılmak üzere götürüldüğünü ancak böyle bir olayın yaşanmadığını kaydetmişti.

Bu haber toplam 1277 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler