1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 104 YAŞINDA YAMAÇ PARAŞUTU YAPTI
104 YAŞINDA YAMAÇ PARAŞUTU YAPTI

104 YAŞINDA YAMAÇ PARAŞUTU YAPTI

En son 2007 yılında, 100 yaşında, yamaç paraşutu yapan en yaşlı kadın ünvanını elde eden Peggy Mc Alpine dün yeniden yamaç paraşutu yaptı. Guinness Rekorlar Kitabına giren ve rekoru 4 sene elinde tutan Peggy Mc Alpine bu ünvanını geçtiğimiz Eylül ayında

A+A-

 

 

En son 2007 yılında, 100 yaşında, yamaç paraşutu yapan en yaşlı kadın ünvanını elde eden Peggy Mc Alpine dün yeniden yamaç paraşutu yaptı.

 

Guinness Rekorlar Kitabına giren ve rekoru  4 sene elinde tutan Peggy Mc Alpine bu ünvanını geçtiğimiz Eylül ayında, Amerikalı Mary Hardison’a kaptırmıştı.

 

101’inci doğum gününde bir eğitmen eşliğinde yamaç paraşutu yapan Hardison, “yamaç paraşutu yapan en yaşlı kadın” ünvanını Peggy Mc Alpine’ın elinden almıştı.

 

Dün ailesi ve sevenlerinin izlediği rekor denemesinde, 104.5 yaşındaki Mc Alpine ikinci kez yamaç paraşutu yaptı. 105’inci doğum gününe iki hafta kala Mc Alpine “yamaç paraşutu yapan en yaşlı kadın” ünvanını  tekrar almanın mutluluğunu şampanya ile kutladı.

 

İskoçlu Peggy Mc Alpine Girne’ye bağlı Karmi köyünde yaşıyor. McAlpine'in, yamaç paraşütü hocası Özgür Gökaşan ile birlikte Karmi köyü civarında 750 metre yüksekliğindeki atlama noktasından rekor atlayışı yaklaşık 15 dakika sürdü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 981 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler