1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 100 kilo kokain ele geçirildi!
100 kilo kokain ele geçirildi!

100 kilo kokain ele geçirildi!

Kokainin iki valizin içerisinde rulo yapılmış şekilde ele geçirildiğini kaydedildi.

A+A-

Kıbrıs Rum Narkotikle Mücadele Birimi tarafından dün Limasol’da gerçekleştirilen bir operasyonda, piyasa değeri 30–40 milyon Euro’yu bulan, 100 kilo kokain ele geçirildiği ve konuyla ilgili olarak iki kişinin tutuklandığı haber verildi.

Bunun, bugüne kadar polisinin eline geçen en büyük miktarda uyuşturucu olduğunu yazan Politis gazetesi, kokainin iki valizin içerisinde rulo yapılmış şekilde ele geçirildiğini kaydetti.

34 yaşındaki bir Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) çavuşu ile 33 yaşındaki işsiz bir makine mühendisinin, olayla ilgileri bulunduğu gerekçesiyle tutuklandığını ifade eden gazete, çavuşun da olaya müdahil olması yüzünden RMMO’da da araştırma yapılacağını belirtti.

Aldığı bir ihbarı değerlendiren Kıbrıs Rum polisinin, bahse konu şahısları 3 gündür izlemekte olduğunu ve bu kişilerin işbirliği içerisinde olduğu kişilerin de polis tarafından aranmakta olduğunu yazan gazete, konu hakkında başka tutuklamalar olmasının ihtimal dahilinde olduğunu ifade etti.
Uyuşturucuların içerisinde bulunduğu, RMMO çavuşunun kullanmakta olduğu van aracın, dün öğleden sonra Limasol-Lefkoşa yolunun “Mutayaka” (Mutluyaka) mevkiinde polis tarafından durdurulduğunu kaydeden gazete, van aracı 33 yaşındaki şahsın kullanmakta olduğu salon aracın takip etmekte olduğunu yazdı.

Polisinin konuyla ilgili olarak Europol ile irtibat halinde bulunduğunu yazan gazete, polisinin, uyuşturucunun geçtiğimiz günlerde deniz yoluyla Güney Kıbrıs’a gittiği ve zanlıların da dün bunu saklamak için teslim aldıkları düşüncesinde olduğunu kaydetti.

Gazete, polisinin uyuşturucu maddenin “Kıbrıs” ihtiyaçları göz önünde bulunduğunda çok fazla olduğunu düşündüğünü, bu yüzden bir kısmının yurt dışına gönderilmesi ihtimali üzerinde durduğunu da ekledi.

Haberde, zanlıların bugün Limasol Kaza Mahkemesine sevk edilecekleri de belirtildi.

(tak)

Bu haber toplam 1314 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler