1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 100 kez oynasalar…
100 kez oynasalar…

100 kez oynasalar…

Sanki Çetinkaya futbolcularının ayaklarında “ikişer okka kum torbası” vardı… Ağır ve bitkin bir görüntü veren sarı-kırmızlılar, KTSYD Kupası’nda rakipleri K.Kaymaklı’ya boyun eğdi. Maçın özetini yap deseniz aynı bu şeki

A+A-

 

 

 

Sanki Çetinkaya futbolcularının ayaklarında “ikişer okka kum torbası” vardı… 

Ağır ve bitkin bir görüntü veren sarı-kırmızlılar, KTSYD Kupası’nda rakipleri K.Kaymaklı’ya boyun eğdi. 

Maçın özetini yap deseniz aynı bu şekilde yapardım.

Çetinkaya “ağır”, Kaymaklı “tüy”.

Maçın sonucu Çetinkaya için hezimet.  

Tamam kabul sezon öncesindeyiz, kamptan yeni de dönmüş de olabilir bir takım. Ancak Çetinkaya geçtiğimiz yılın şampiyonu…

Şampiyona yakışır bir futbol sergilemedi. 

Hem skorda yenildi hem futbolda. Bir tek atağı yok. Orta saha ortalarda yok. Hele bir Ediz vardı sahada inanılmaz kötü. Yürümeye bile takadı yoktu.  

Teknik direktör Turan Altay nasıl 90 dakika bu alana müdahale etmedi anlamadım doğrusu.

Sarı-kırmızlılar, hem bireysel hem de takım olarak kötüydü.

Daha açık anlatalım; Çetinkaya kalesinde gördüğü ikinci gol sırasında, altı oyuncusu Kaymaklı yarı sahasındaydı. Sanırım bu cümle her şeyi açıklar.

Kaleci Hasan Piro’nun da sakatlığından dolayı takımdaki yerini farklı mağlubiyeti getirdi getirmesine ama dünkü Çetinkaya ile dünkü Kaymalı 100 maç yapsa yinen kazanan Kaymaklı olurdu.

Geçtiğimiz sezon rakibine iki yenilgi tattıran Kaymaklı, bir anlamda kaldığı yerden devam etti.

Sol tarafta yeni transfer Carlos ile Mustafa Yaşinses’in uyumunun iyi olduğu açık. Carlos’un ne zaman ve nasıl ileriye çıkacağını bilmesi, “ofansif oynamayı” seven Mustafa Yaşinses’e yaradı.

Zaten maç sırasında spor yazarları arasında yapılan “maçın adamı oylamasında”  en fazla oyu da bu iki isim aldı. Kazanan Carlos oldu.

Defansı hata yapmayan, bir Kaymaklı vardı sahada. Rakibinin orta alanı boş bıraktığı oyunun genelinde, oyunda çok fazla görünmemesine rağmen Hamis bu alanda yerini almayı başardı. Yasin Kansu ve Jacques forveti için söylenecek çok fazla söz yok. Bu iki oyunun golcülükleri tartışılmaz. Ancak bu tipteki oyuncuların gol noktalarında etkili olabilmeleri için beslenmeleri ve gerekir. Bu da orta alan ve kanatların görevidir. Zaman zaman istedikleri topları aldılar. Ancak son vuruşlarda birazcık noksanlık var. Bunu da sezon öncesi yorgunluğuna ve/veya uyumsuzluğuna bağlamak gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 477 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler