1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 100 GÜNDE TAMAMLANACAK
100 GÜNDE TAMAMLANACAK

100 GÜNDE TAMAMLANACAK

Yusuf Kaptan Sahası’nın sentetik zemine kavuşturulması kapsamında bugün temeli atılıyor

A+A-

 

 

 

 

 

Özelde Yenicami, genelde Lefkoşa kulüplerinin yararlanacağı Yusuf Kaptan Sahası’nın temeli atıldıktan sonra 100 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün sentetik çim yapma sözünü verdiği Lefkoşa Yusuf Kaptan Sahası’nda temal atma töreni bugün, Başbakan İrsen Küçük’ün de katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Özelde Yenicami Ağdelen Kulübü’nün, genelde de Lefkoşa kulüplerinin faydalanacağı Yusuf Kaptan Sahası’nda temel atma töreni saat 17.00’de düzenlenecek törenle yapılacak. Yapımının 100 gün süreceği ve Ekim ayının sonunda tamamlanması beklenen Yusuf Kaptan Sahası, 780 bin TL’ye mal olacak. Yusuf Kaptan Sahası’na, sentetik çim zemin yanında, yeni tribün ve ışıklandırma sistemi de yapılacak.

 

DÜRÜST: “100 GÜN SONUNDA TAMAMLANACAK”

Yusuf Kaptan Sahası için açıklamada bulunan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, sahanın tüm Lefkoşa’ya hayırlı olmasını temenni ettiğini vurguladı. Bakan Dürüst, sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce verilen söz üzerine Yusuf Kaptan Sahası’nı sentetik çim yapmak için çalışmaları başlatmış durumdayız. Yaklaşık 100 gün sonunda sahanın tamamlanmasını bekliyoruz. Yusuf Kaptan Sahası’nı spor kompleksine dönüştürmek için de çalışmalarımız sürüyor. Ülke genelinde 2012 yılının sporda atılım yılı olacağını söylemiştik. Bu yolda adım adım ilerlemeye devam ediyoruz. Lefkoşa Yusuf Kaptan Sahası’nın tamamlanmasının ardından Görneç Sahası ve Geçtikale Sahaları’nın da sentetik çim zeminlerini tamamlayacağız. Bunların dışında Değirmenlik Belediyesi ile yaptığımız protokol gereği Balıkesir Sahası’nın da sentetik çim zemine kavuşacağını belirtmek istiyorum. Ülke gençliğine hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

YENİCAMİ MEMNUN
Yenicami Ağdelen Kulübü yönetim kurulu bugün gerçekleşecek olan Yusuf Kaptan Sahası’nın yeniden yapılandırılması çalışmalarının temel atma törenine tüm camiayı davet etti.

Tesisleşme hamlelerinden en önemli adımlarından birinin idman yapabilecek gereken ortamın yaratılması olduğu belirtilen bildiride, Yusuf Kaptan’ın yeniden faaliyete geçmesinin spor camiası ve Yenicami Kulübü için hayati derecede önemli olduğunun altı çizildi.

Bugün saat 17:00’de gerçekleşecek olan temel atma törenine başbakan Sayın Küçük’ün de katılacağı belirtilirken, Yenicami Ağdelen Kulübü için oldukça önemli olan bu günde tüm üyelerin davetli olduğu belirtilirken, camia ile birlikte bu sevinci paylaşıp gelecek için önemli bir adıma şahitlik etmeleri istenildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 462 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler